Green Melk
Green Melk@
Green Melk

با این 6 روش ارزش ملک اجاره‌ای خود را بیشتر کنید

‏43 ‏1399/02/03

اگر با برخی از سرمایه گذاران املاک صحبت کرده باشید. متوجه می شوید که آنها بیشتر سعی می کنند خانه هایی که کمترین قیمت و بیشترین بازدهی را داشته باشند بخرند. به عنوان یک سرمایه گذار در املاک طبیعتاً می خواهید تا جایی که امکان دارد هزینه ها را کمتر کنید تا از ملک اجاره ای خود بیشترین سود را بدست آورید. در اینجا باید متذکر شویم که مخاطب این مقاله مالکان و صاحب خانه‌هایی هستند که در املاک اجاره‌ای سرمایه‌گذاری می‌کنند. یعنی فقط ملک می‌خرند که برای رسیدن به سود، آن را اجاره بدهند. بنابراین قبل از اینکه مشکلات تعمیر و نگهداری خانه شما سرو‌کله‌شان پیدا شود از این اتفاق جلوگیری کنید و همچنین ارزش ملک اجاره‌ای خود را با چندین ترفند که در زیر به آنها اشاره خواهیم کرد افزایش دهید.

 

اجاره

 

نقاشی خانه

یکی از راحت‌ترین اقدامتی که بیشترین تاثیر و متفاوت‌ترین تغییرات را در ملک شما ایجاد می‌کند نقاشی کردن خانه است. دیوارها‌ی دودگرفته و چرک و رنگ و رو رفته برای خانه شما مستاجری پیدا نمی‌کند وقطعا هرچقدر هم ملک شما از لحاظ موقعیت مکانی در جای خوبی از شهر واقع شده باشد باز هم تاثیر خیلی بدی روی اجاره دادن آن می‌گذارد. بنابراین لازم است اگر دیوارها و درب و پنجره خانه شما رنگ و رو رفته است وقتش رسیده یک دستی به سر رو رویش بکشید. مطمئن باشید اگر این کار را بکنید خانه شما ظاهر خیلی بهتری از قبل به خود می‌گیرد و در اجاره دادن آن دیگر شک نکنید!

 

نوسازی آشپزخانه

می‌گویند آشپزخانه قلب یک خانه است و در هیچ‌جایی این اعتقاد به اندازه سرمایه‌گذاری در ملک واقعیت از آب در نمی‌آید. مستاجر یا حالا درآینده (خریداران) به خوبی وسایل ضروری مثل کابینت و شیرآلات و سینک و غیره و تمیزی و طراحی داخلی آشپزخانه را مورد بررسی قرار می‌دهند و مطمئن باشید وقتی مستاجر برای بازدید خانه شما به آشپزخانه پا بگذارد هیچ چیزی از نگاه تیزبینش در امان نمی‌ماند. اولین تاثیری که از ظاهر آشپزخانه می‌گیرد بسیار اهمیت دارد.

یک دور رنگ آمیزی کابینت‌ها و خرید یک پیشخوان جدید و نظافت چندباره آشپزخانه مطمئناً چشم مستاجر را جذب خواهد کرد. اگر می‌بینید شیرهای آشپزخانه چکه می‌کنند خودتان دست به کار شوید یا یک فنی کار را بیاورید تا تعمیرات لازم را انجام دهد. اگر در آشپزخانه شما بوی نامطبوعی بیاید دیگر مطمئن باشید خواب مستاجر را هم نمی‌بینید. روی بوی آشپزخانه خیلی حساس باشید. در آشپزخانه نباید تحت هیچ شرایطی بوی نامطبوع حس شود. اگر بوی نامطبوعی از آشپزخانه شما حس شد حتما و صدرصد! آن را از بین ببرید.

 

افزودن یک اتاق خواب دیگر

اگر هم وقت و هم پولش را دارید می‌توانید با اضافه کردن یک اتاق خواب دیگر به خانه خود ارزش ملک اجاره‌ای خود را دو چندان کنید. البته ما این را برای خانه‌هایی پیشنهاد می‌کنیم که امکان افزودن اتاق را دارند! تجربه ثابت کرده که در برخی از قسمت‌ها و محله‌های شهر هرچقدر تعداد اتاق خواب‌ها بیشتر باشد مقدار اجاره‌بهای آن خانه نیز بیشتر است. با یک معمار و بنا حرف بزنید و اگر جای کافی برای این اقدام وجود دارد و تعداد اتاق‌ خواب‌های خانه شما به حد کافی نیست حتما یک اتاق خواب دیگر به فضای خانه خود اضافه کنید.

 

بازسازی حمام و توالت

حمام و دستشویی با اینکه به ظاهر جای خیلی کوچکی هستند اما بر روی چشم مشتری یا مستاجری که برای بازدید خانه شما می‌آیند تاثیر قابل توجهی دارند. بهتر است یک دستی به سر و روی حمام و توالت هم بکشید و اگر کاشی و سرامیک‌های آن قدیمی و از مد افتاده است آنها را عوض کنید. اگر توالت ایرانی و سنتی دارید و احتمالا سنگ آن ترک برداشته و بلا استفاده بود آن را عوض کنید و اگر ترکی نداشت و جرمش زیاد بود به خوبی با جوهر نمک آن را بشویید. به شیرآلات حمام نگاهی بیندازید اگر نیاز به تعویض داشت آنها را تعویض و شیرآلات جدید نصب کنید. اگر شیرآلات حمام دچار رسوب شده بود رسوب آنها را از بین ببرید. باز هم تاکیید می‌کنیم اگر حمام و توالت بوی نامطبوعی داشتند حتما آن را از بین ببرید زیرا در هنگام اجاره یا فروش تاثیر منفی دارد. سعی کنید تا می‌توانید در حمام و توالت تغییرات اساسی انجام دهید. همانطور که اشاره کردیم کاشی یا سرامیک‌های آن را اگر بیش از چند سال استفاده کرید برای اینکه جلوه بهتری داشته باشد عوض کنید.

 

تمیزکاری و نظافت فضای بیرونی

تا الان بیشتر تمرکز بر فضای داخلی خانه بود. ممکن است همه خانه‌ها آپارتمانی نباشند. اگر خانه‌ای فاقد جذابیت بصری در فضای بیرونی باشد خریدار یا مستاجر میلی ندارد که پایش را برای بازدید بیشتر به فضای داخلی خانه بگذارد. نیازی نیست که کلی پول برای جلوه ظاهری و رنگ کاری دوباره پیاده شوید. گاهی اوقات با شستشو و دور ریختن آت و آشغالها و خرت و پرت‌های فضا پرکن بی مصرف می‌توانید فضای بیرونی ملک خود را زیباتر و مرتب‌تر کنید. از قسمت ماشین‌رو گرفته تا پیاده رو و سطوح رنگ و رو رفته می‌توانند شاهکار کنند و جلوه زیبا و جذابی به فضای بیرونی خانه شما ببخشند. اگر در حیاط خانه‌تان باغچه‌ای دارید آن را مرتب کنید. خاک و چمن آن را عوض کنید. جاهایی که قبلا شن در آن ریخته بودید بهتر است شن تازه بریزید. درخت‌هایی که نیاز به هرس شدن دارد هرس کنید. اگر سیمان فرسوده‌ای بود آن را دوباره سیمان کنید و حسابی به فضای بیرونی خانه خود صفا دهید!! کاری کنید که وقتی خریدار یا مستاجر به  خانه شما بیاید جذب حیاط شود و آن را با یک تاثیر بی نظیر به داخل خانه هدایت کنید.

در نظر گرفتن اقدامات بیشتر

اگر ملک شما به طور کلی نرمال بود و در بازار خیالتان از بابت اجاره دادن آن راحت است و رقیبی در بازار ندارد بهتر است برای جذب و رضایت بیشتر مستاجر که منجر شود بیشتر در خانه شما بماند، اقدامات خاص‌تری انجام دهید. به عنوان مثال برای آشپزخانه خود لوازم بیس خیلی تاپی بخرید یا اینکه یک سیستم امنیتی خوب نصب کنید یا یک استخر یا جکوزی شیک برای خانه خود بسازید. با این کار دیگر خیالتان از بابت مستاجر راحت باشد و بدانید با انجام این اقدامات کولاک می‌کنید ولی بای نسبت به نگهداری و محافظت از ای امکانات به مستاجرتان تذکر دهید.

 

پیشنهاد مجموعه املاک و مستغلات خانه سبز

املاک و مستغلات خانه سبز نامی آشنا در املاک ایران است. این مجموعه ضمن داشتن چندین شعبه برتر در کشور و بهره‌گیری از مشاوران مجرب در زمینه املاک و مستغلات به شما که قصد دارید هرچه زودتر ملک خود را برای اجاره بگذارید پیشنهاد می‌دهد برای این کار از خدمات مشاوره‌ای این مجموعه استفاده کنید. شما هم اکنون می‌توانید در وبسایت این مجموعه و با درج چندین عکس منحصر به فرد ملک خود را ثبت کنید تا در اسرع وقت ملک شما به بهترین مشتری و مستاجر اجاره داده شود. هم اکنون می‌توانید از طریق لینک فوق وارد صفحه اصلی وبسایت خانه سبز شوید و ملک خود را ثبت کنید.

هیچ نظری برای این بلاگ ثبت نشده!

اولین نظر را شما ثبت کنید.
شما هم می‌توانید در مورد این مقاله نظر بدهید.

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود / ثبت نام

لطفا پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

- فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید. بهتر است از فضای خالی (Space) بیش‌از‌حدِ معمول، شکلک یا ایموجی استفاده نکنید و از کشیدن حروف یا کلمات با صفحه‌کلید بپرهیزید.

- نظر شما قبل از نمایش در وبلاگ توسط تیم محتواگذاری بررسی شده و پس از تایید در بخش نظرات وبلاگ نمایش داده می شود.

به کاربران و سایر اشخاص احترام بگذارید. پیام‌هایی که شامل محتوای توهین‌آمیز و کلمات نامناسب باشند، حذف می‌شوند.

- از ارسال لینک‌های سایت‌های دیگر و ارایه‌ی اطلاعات شخصی خودتان مثل شماره تماس، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی پرهیز کنید.

با توجه به ساختار بخش نظرات، از پرسیدن سوال یا درخواست راهنمایی در این بخش خودداری کرده و سوالات خود را در بخش «پرسش و پاسخ» مطرح کنید.

- هرگونه نقد و نظر در خصوص سایت، خدمات و درخواست ها را با ایمیل info@greenmelk.com یا با شماره‌ی 34108 - 031 در میان بگذارید و از نوشتن آن‌ها در بخش نظرات خودداری کنید.

×

هر گونه مشکل و سوالی دارید ، تیم ما آماده پاسخگویی می‌باشد


1