Green Melk
Green Melk@
Green Melk

قبل از خرید خانه این 7 سوال زیرکانه را از ساکنین محل بپرسید

‏75 ‏1399/03/06

قبل از خرید خانه

 

هرچند مشاور املاک مورد اعتماد معمولاً اطلاعات لازم را درباره ملکی که قرار است بخرید در اختیار شما قرار می‌دهد اما به طور کلی شما در این زمینه باید از تجربیات دیگران نیز استفاده کنید. و تجربیات دیگران در روند بستن معامله ملکی شما تاثیر به سزایی دارد. قبل از اینکه ملک مورد نظر خود را خریداری کنید به آن محله مراجعه کنید و درباره شرایط زندگی و تجربه همسایه‌ها از زندگی در این محله تحقیق کنید. از همسایه‌ها و ساکنین محله درباره آرام بودن و نبودن محله، نحوه دسترسی به مدرسه و مراکز آموزشی و خرید و غیره پرس و جو کنید تا با با چشمان بازتری پای معامله خرید ملک بروید. همسایه‌ها واقعیت‌هایی که فروشنده ملک از بیان آنها عمداً خودداری می‌کرد و بنا به دلایلی لو نمی‌داد را در اختیار شما قرار می‌دهند. گفتگو با همسایه‌ها مزیتی که دارد باعث می‌شود اگر فروشنده با بازارگرمی‌های خود خواست ملک را به شما غالب کند شما با خرید این ملک و سکونت در محله‌ای که در آینده برای شما دردسر ساز می‌شود دچار خطای بزرگی نخواهید شد. سوای مشاور املاک کسی به اندازه همسایه‌های محل اطلاعات دقیقی درباره محله ندارد.

بنابریان قبل از رفتن پای معامله برای خرید ملک مورد نظر بهتر است درباره محله و همسایه‌ها اندکی تحقیق و پرس و جو کنید. در ادامه این مقاله ما چند سوال اساسی که به شما در فهم برخی اطلاعات لازم قبل از خرید خانه کمک می‌کنند معرفی خواهیم کرد.

 

قبل از خرید ملک چکاری کنیم؟

با این سوال شما تلویحاً از همسایه می‌پرسید که «چند وقت است در اینجا زندگی می‌کنید؟» و همسایه‌ها هم بدون هیچ زحمتی اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار می‌دهند. مخصوصا اگر آنها از این اطلاعات خوششان بیاید یا از موضوعی دلخور باشند حتما لب به سخن باز می‌کنند. معمولاً جواب همسایه‌ها اطلاعات منطقی در اختیار شما می‌گذارند و شما هم از نحوه و سبک زندگی در این محل چیزهایی دستتان می‌آید. اگر اطلاعاتی مثبتی که همسایه‌ها در اختیار شما گذاشتند بیش از حد معمول بود و افراد زیادی از محله تعریف کردند پس بدانید که در انتخاب محله اشتباه نکرده‌اید.

خرید ملک

این یک سوال دنباله‌دار و قابل پیگیری است و با این سوال شما اطلاعات خاصی را کسب می‌کنید. علی الخصوص وقتی ساکنین محله از چیزی ناراحت باشند و با آن مشکل داشته باشند درباره آن حرف می‌زنند. معمولاً ساکنین محله درباره مسائل رایج و متعارف و مواردی که باعث رنجش‌شان می شود حرف می‌زنند و هیچ ابایی ندارند. شما می‌توانید از این حرف‌ها به اطلاعات خوب و مفیدی برسید.

 

خرید خانه

شاید قبلا درباره امینت محله‌ای که قرار است در آن خانه بخرید تحقیقات دست و پا شکسته‌ای داشته اید و مشاور املاک نیز در این باره اطلاعاتی را در اختیار شما قرار داد. اما بهتر است خود شما به صورت حضوری به محله‌ای که قرار است ملک بخرید مراجعه کنید. هیچ کس به اندازه ساکنین محله و همسایه‌ها درباره آخرین اتفاقات نا امن محله مثل: پرسه زنی ولگردها در شب، تخریب اموال عمومی، رعب و وحشت خلافکارها و غیره در محله خبر ندارند. در کل شما باید برای خانه‌ای که می‌خرید یک سیسستم امنیتی خوب نصب کنید تا شب‌ها با خیال راحت‌تری بخوابید. اما اگر میزان جرم و جنایت و نا امنی‌ها در محله‌ای که می‌خواهید خانه بخرید بیش از حد معمول بود و فکر می‌کنید در این محله آسایش شما همیشه سلب است بهتر است نظرتان را درباره خرید خانه در این محله عوض کنید. بنابراین قبل از هرکاری به محله مورد نظر مراجعه کنید و نسبت به امنیت محله حتماً تحقیق و پرس و جو کنید.

 

یکی از مزیت‌ها‌ی اجتماعی و همگانی خانه دار شدن حفظ معاشرت‌ها و کنش‌های اجتماعی هست. انسان موجودی‌ست اجتماعی که تمایل دارد در گرو‌ها و اجتماع‌های چند نفره حضور یابد. معمولاً در برخی از آپارتمان‌ها نشست‌های صمیمانه بین ساکنین آپارتمان و گرو‌های متشکل از چند نفر شکل می‌گیرند که این خود نشان از صمیمیت و همدلی بین همسایه‌ها و افراد ساکن در آن محل را می‌دهد. اینکه یک محله‌ای از لحاظ اجتماعی فعال باشد و برای حل مشکلات ساکنین آنجا جلسات مفیدی برگزار شود مشخص می‌کند محله مورد نظر پویا هست و افراد در زمین‌های گوناگونی مشارکت دارند. بنابراین قبل از اینکه خانه‌ای در یک محله بخرید بهتر است نسبت به پویایی ساکنین و حس همدوستی آنها با همدیگر مطلع شوید. بهتر است محله‌ای که می‌روید از لحاظ معاشرت و برخورد ساکنین با یکدیگر خوب باشد.

 

خرید ملک

بسیاری از مواقع ساکنین جدید به خوبی درباره محل زندگی خود تحقیق نمی‌کنند و یا در اوایل سکونت بنابه دلایلی برایشان اهمیتی ندارد و خیلی از موضوعات در ابتدا عادی است. به عنوان مثال خانه‌ای که می‌خواهید بخرید در قسمت شلوغ و پررفت و آمد شهر قرار دارد و یا در نزدکی یک مرکز پزشکی و درمانی یا در مسیر مدرسه است. خب مسلماً در چنین جایی حجم عبور و مرور وسایل نقلیه نسبت به جاهای دیگر بیشتر است و طبیعتاً سر و صدای بیشتری متوجه شما خواهد شد. بنابریان قبل از سکونت در منطقه‌ای از ساکنین ان منطقه درباره حجم ترافیک و عبور و مرور وسایل نقلیه پرس و جو کنید. علاوه براین درباره نحوه دسترسی این محله به سیستم حمل و نقل عمومی و فاصله تا ایستگاه اتوبوس و مترو تاکسی یا جهت اطلاع از و ضعیت جاده و خیابان  و غیره از همسایه‌ها و ساکنین محل تحقیق کنید.

 

خرید ملک

حتی برای زوج‌هایی که فرزند ندارند. مدرسه یکی از دغدغه‌های مهم در خرید خانه است. معمولاً خانه‌هایی که در نزدیکی مدرسه‌ قرار گرفتند از لحاظ ارزش ملکی نیز در وضعیت خوبی هستند. برای افرادی که به قولاً بچه محصل دارند و اساساً دارای فرزند هستند باید با حساسیت بیشتری در محله‌ای نشناخته اقدام به خرید خانه کنند و باید ببینند آیا در محله‌ای که می‌خواهند خانه بخرند مکان مناسبی برای رشد و نمو فرزندشان است. آیا این محله امکانات لازم را برای کودکان دارد؟ آیا در این محل کودکشان را خطری تهدید نمی‌کند؟ بنابراین در این زمینه‌ها از قبل آگاهی کسب کنید.

 

خرید ملک

بعد از اینکه درباره مسائل وحاشیه ای محله به اندازه کافی تحقیق و پرس و جو کردید. حال درباره خانه‌ای که می‌خواهید بخرید کمی اطلااعت جمع‌آوری کنید. ممکن است ساکنین محله و همسایه‌ها درباره خانه‌ای که می‌خرید یک‌سری اطلاعات خاصی داشته باشند که فروشنده شاید به هر دلیل قصد گفتن آنها را نداشته است. شاید ملکی که می‌خواهید بخرید یک سری مشکلات خاصی را داشته باشد و شما در آینده متوجه آنها بشوید. به همسایه‌ها نگویید که می‌خواهید این خانه را بخرید. بگذارید درباره این خانه هرچه را که دارند بگویند. تحقیقات خود را به یک نفر محدود نکنید. شایدفردی با غرض‌ورزی بخواهد دربار این ملک اظهار نظر کند.

پیشنهاد مجموعه املاک و مستغلات خانه سبز

قبل از اینکه می‌خواهید خانه بخرید بهتر است درباره محله‌ای که به آن نقل مکان می‌کنید اندکی تحقیق کنید که در آینده دچار پشیمانی نشوید.قبل ازاینکه پای معامله بروید و اقدام به خرید ملک کنید به محله‌ای که قصد سکونت دارید بروید و با زیرکی این 7 سوال را از همسایه‌ها بپرسید. املاک و مستغلات خانه سبز با مدیریت مهندس مسلم نادری دارای چند شعبه برتر در ایران است و اولین دفتر املاک در کشور است که از سیستم پیشرفته مچینگ استفاده می‌کند! سیستمی که مشخصات فروشنده و ملک او را ذخیره کرده و به تمامی خریدارانی که مشخصات آنها در سیستم وجود دارد و شرایط خرید آن ملک را دارند پیامک ارسال می‌شود.

هم اکنون می‌توانید به وبسایت مجموعه املاک و مستغلات سبز مراجعه کنید و برای خرید و فروش و اجاره و رهن ملک و خانه اقدام نمایید. همچنین اگر قصد دارید ملک خود را بفروشید می‌توانید برای فروش ملک خود را درسامانه ثبت ملک وبسایت املاک و مستغلات خانه سبز ثبت کنید.

هیچ نظری برای این بلاگ ثبت نشده!

اولین نظر را شما ثبت کنید.
شما هم می‌توانید در مورد این مقاله نظر بدهید.

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود / ثبت نام

لطفا پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

- فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید. بهتر است از فضای خالی (Space) بیش‌از‌حدِ معمول، شکلک یا ایموجی استفاده نکنید و از کشیدن حروف یا کلمات با صفحه‌کلید بپرهیزید.

- نظر شما قبل از نمایش در وبلاگ توسط تیم محتواگذاری بررسی شده و پس از تایید در بخش نظرات وبلاگ نمایش داده می شود.

به کاربران و سایر اشخاص احترام بگذارید. پیام‌هایی که شامل محتوای توهین‌آمیز و کلمات نامناسب باشند، حذف می‌شوند.

- از ارسال لینک‌های سایت‌های دیگر و ارایه‌ی اطلاعات شخصی خودتان مثل شماره تماس، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی پرهیز کنید.

با توجه به ساختار بخش نظرات، از پرسیدن سوال یا درخواست راهنمایی در این بخش خودداری کرده و سوالات خود را در بخش «پرسش و پاسخ» مطرح کنید.

- هرگونه نقد و نظر در خصوص سایت، خدمات و درخواست ها را با ایمیل info@greenmelk.com یا با شماره‌ی 34108 - 031 در میان بگذارید و از نوشتن آن‌ها در بخش نظرات خودداری کنید.