Green Melk
Green Melk@
Green Melk

مراحل خرید خانه

‏51 ‏1399/02/13

خرید خانه تجربه‌ای متفاوت است که شاید برای هر فردی یکبار در طول زندگی‌اش اتفاق بیفتد. آیا برای اولین بار آن تجربه و اطلاعات لازم را در اختیار دارید؟ آیا می‌دانید چه مراحلی را برای خرید خانه باید پشت سر بگذارید؟ در ادامه این مقاله هرآنچیزی که در فرآیند خرید خانه باید بدانید را در 9 مرحله به شما یادآور می‌شویم. لطفا تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

 

1. ارتباط با مشاور املاک و مستغلات

 

ارتباط با مشاور املاک

 پیدا کردن یک مشاور املاک و مستغلات خوب از همه نظر برای شما مفید است. ارتباط با مشاور املاک ضرری به خریدار نمی‌رساند. نه تنها هزینه‌ای به همراه ندارد بلکه در صرفه جویی وقت به شما نیز کمک می‌کند. در طی فرآیند خرید خانه و داشتن ارتباط با مشاور املاک شما در این مسیر چم و خم راه را یاد می‌گیرید و به یک خریدار حرفه‌ای تبدیل می‌شوید و برای دفعات بعد تجربه‌های کافی را بدست می‌آورید. دفاتر مشاور املاک ضمن بهره‌گیری از مشاوران با تجربه اطلاعات جامع و مفیدی از موردها‌ی فروشی دارند و بخاطر داشتن چنین اطلاعات جامع و دقیقی در یک نگاه می‌توانند بهترین و موثرترین گزینه را برای شما معرفی کنند و گزینه مناسب شما را متناسب با توان مالی شما ارائه دهند.

در این زمینه شما می‌توانید با مشاوران مجموعه املاک و مستغلات خانه سبز همه روزه تماس بگیرید و نسبت به آخرین وضعیت املاک با خبر شوید. مشاوران ما در املاک خانه سبز مشاورانی مجرب و مورد اعتماد هستند که در زمینه کمک به مشتری کوشا و فعال هستند و اطلاعات به روز و دقیقی نسبت به آخرین تغییرات بازار املاک و مسکن دارند. می‌توانید هم اکنون وارد قسمت فهرست املاک این مجموعه شوید و اگر گزینه‌ای برای خرید مد نظر شما بود بلافاصله با کارشناسان و مشاوران ما تماس بگیرید یا جهت مشاوره حضوری به دپارتمان‌های این مجموعه تشریف بیاورید.

 

2. اخذ وام مسکن

 

مراحل اخذ وام مسکن

همه‌ی مردم وقتی می‌خواهند خانه‌ای بخرند به طور کامل نمی‌توانند هزینه خرید خانه را پرداخت کنند. بعضی از مردم برای این کار از دولت وام مسکن دریافت می‌کنند تا بتوانند بخشی از هزینه خرید خانه را بپردازند. بنابراین در هنگام خرید خانه یکی از مراحلی را که احتمال زیاد پشت سر می‌گذارید دریافت وام مسکن است. اولین مرحله‌ای که باید برای اخذ وام مسکن انجام دهید مراجعه به سایت بانک مورد نظر و خواندن کلیه شرایط ضروری برای وام مسکن است. با دقت جزئیات مربوط، واجدین شرایط، مبلغ و سود و غیره را مطالعه کنید. در گام دوم باید مدراک مورد نیاز اعم از مدارک شناسایی وام گیرنده، مدارک ضامن و غیره را آماده کنید.

پس از آماده کردن مدارکم لازم جهت اخذ وام مسکن با در دست داشتن پوشه مدارک ضروری به یکی از شعبه‌های بانک وام دهنده مراجعه کنید و در آن شعبه با راهنمایی مسئول باجه اقدام به باز کردن یک حساب کنید. بعد از آنکه حساب را باز کردید مدارک شما باید از سوی بانک مورد نظر استعلام شود و این فرآیند ممکن است چند روز طول بکشد. همچنین بانک استطاعت مالی شما را برای پرداخت اقساط بررسی می‌کند. در مرحله بعد بانک یک کارشناس برای ارزش گذاری به محل ملکی که قرار است خریداری کنید می‌فرستد و ضمن بررسی ملک مورد نظر شما گزارشی به بانک مورد نظر ارسال می‌کند. به طور کلی این اقدام برای تایید وجه وام انجام می‌گیرد.

 در گام بعد خریدار و فروشنده ملک، مبایعه نامه بانک را باید امضا کنند و به دنبال آن پیش نویس سند رهن در شعبه مهر و امضا می‌شود و بعد از آمدن جواب استعلام و بررسی گزارشات کارشناس بانک برای اخذ نامه‌های داریی و شهرداری و استعلام ثبت معرفی یک دفترخانه به شما معرفی می‌کند. این آخرین مرحله اخذ وام مسکن است. در این مرحله در سیستم بانک سند ملک ثبت می‌گردد و سپس دفترخانه‌ای که از سوی بانک به شما معرفی شد چک تسهیلات را که در وجه فروشنده نوشته شده را تصدیق می‌کند و بعد از آن به فروشنده ملک می‌دهد که به دنبال این فروشنده ملک می‌تواند هرزمان به بانک برود و چک را پاس کند.

 

3. تهیه یک فهرست از خانه‌های مد نظر

 

مراحل خرید خانه

حتما در حین خرید خانه درباره خانه‌ای که قرار است خریداری کنید فکرهایی در سر شما می‌آید. فردی که می‌خواهد خانه بخرد به انواع و اقسام خانه فکر می‌کند و خود را درآن خانه تجسم می‌کند. قبل از اینکه اقدام به خرید خانه کنید خود یا همراه با همسر خود با توجه به استطاعت مالی که دارید یک لیست از چیزهایی که در ذهن شما درباره خانه می‌آید تهیه کنید. از فاصله خانه تا محل کار گرفته تا امکانات و تعداد اتاق خواب‌ها و غیره را مد نظر قرار دهید و لیستی از تمام این چیزها تهیه کنید که بعدا با دید بهتری نزد دفتر مشاور املاک برای خرید خانه بروید.

 

4. جست‌وجو در فهرست‌های اینترنتی و آنلاین

تا ده سال گذشته فردی که می‌خواست خانه‌ای بخرد باید مدت‌ها وقت صرف می‌کرد، تا چند وقت حضوری به دفاتر مشاور املاک می‌رفت و انرژی و وقت زیادی صرف می‌کرد تا خانه مورد نظر خود را پیدا کند. اما، امروزه به لطف پیشرفت علم و فناوری و گسترش شبکه جهانی وب و ظهور اپلیکیشن‌های گوناگون خرید خانه تا حد زیادی راحت شده است. برای نمونه هم اکنون می‌توانید به لیست خانه‌های فروشی و اجاره‌ای املاک خانه سبز بروید و با استفاده از فیلترهای مختلف در کمترین زمان ممکن خانه مناسب خود را پیدا کنید. وبسایت املاک خانه سبز با بهره‌گیری از سیستم مسیر‌یاب نقطه‌ای این امکان را به شما می‌دهد که خانه مورد نظر خود را نسبت به هر مکان دیگری بررسی کنید.

با جستجوی اینترنتی و آنلاین نه تنها می‌توانید خانه ایده‌آل خود را پیدا کنید بلکه نسبت به خانه‌ای که در جستجوی آن هستید و امکاناتی که ممکن است داشته باشد و یا خانه‌هایی که با توان مالی شما سازگار باشد خیالتان را راحت می‌کنید.

 

5. بازدید ازخانه

بعد ازآنکه خانه مورد نظر خود را با جستجوی حضوری یا آنلاین پیدا کردید به دفتر مشاور املاک مراجعه کنید و برای یک بازدید وقت بگیرید. تنها بازدید خود را محدود به یک خانه نکنید. شما هم اکنون می‌توانید وارد وبسایت املاک خانه سبز شوید و پس از بررسی ملک مورد نظر خود به دفاتر ما مراجعه کنید و فوراً همراه با نیروهای بازدید‌کننده ما به خانه مورد نظر بروید و از خانه به صورت حضوری بازدید کنید. هرچقدر بازدید و بررسی کنید و خانه‌ها را با یکدیگر مقایسه کنید به نفع خود شما است. ببینید وضعیت بازار مسکن چگونه است و نسبت آخرین وضعیت بازار خود را مطلع و به روز نگه دارید. از مشاور املاک خود بپرسید چه گزینه‌های را که متناسب با پیشنهاد شما است را ارائه می‌دهد.

 

6. پیشنهاد قیمت و مذاکرات

زمانی که آمادگی لازم را برای خرید خانه بدست آوردید نوبت به پیشنهاد قیمت خرید می‌رسد. در این مرحله باید از مشاور املاک خود بابت همکاری‌هایی که داشته تشکر کنید. مشاوران املاک در رسیدن به یک قیمت ایده‌آل و رضایت‌بخش به شما کمک می‌کنند. هنگامی که شما پیشنهادی به فروشنده می‌دهید ممکن است فروشنده پیشنهاد شما را بپذیرد یا اینکه یا آن را رد کند. در اینجا مشاور املاک با رعایت اعتدال بین طرفین درهنگام مذاکره به کمک شما می‌آید. شاید مذاکره شما به طول بیانجامد و مشاور املاک در اینجا نقش تعیین کننده‌ای را ایفا خواهد کرد. زمانی که پیشنهاد شما از سوی فروشنده پذیرفته شد می‌توانید قرارداد را بنویسید.

 

7. ارزش‌گذاری قیمت خانه

همانطور که قبلا اشاره کردیم بانک جهت دادن وام مسکن برای قیمت‌گذاری خانه کارشناس می‌فرستد تا بروی ملک قیمت گذاری کند اگر قیمت‌گذاری خیلی بیشتر از پیشنهاد شما بود پس خوشا به حال شما ولی اگر کمتر از پیشنهاد شما بود باید صبر کنید تا پول بیشتری به دستتان برسد یا اینکه باید با فروشنده مذاکره کنید و از او بخواهید که قیمت را پایین‌تر بیاورد یا اینکه به کلی از خیر این معامله بگذرید.

 

8. بازرسی خانه

 

قبل از اینکه قرارداد خرید خانه را مکتوب کنید یک بازرس خانه بگمارید تا با دقت خانه‌ای که قرار است بخرید را بازرسی و بررسی کند. بازرس خانه باتوجه به تجربه فروانی که در این زمینه دارد می‌تواند عیب‌ها و نقص‌های خانه را بررسی و به شما گزارش کند. برخی از مشاوران املاک می‌توانند به شما در پیدا کردن یک بازرس منصف کمک کنند. شاید همین بازررسی و بررسی خانه می‌تواند نقش تعیین کننده‌ای در قیمت پیشنهادی شما و قضاوت دفاتر مشاور املاک باشد. بنابراین ضروری است که بازررسی و بررسی خانه‌ای که می‌خرید را جدی بگیرید.

9. بستن قرارداد و معامله

در روز بستن قرارداد اگر همه چیز با توافق طرفین انجام بگیرد شما آن روز کلید خانه‌ای که دیگر متعلق به خودتان است را تحویل می‌گیرید اما باید قبل از این یک مقدارکارهای کاغذبازی اداری را پشت سر بگذارید. نسبت به ثبت و تحویل سند هوشیار باشید و در این زمینه از تجربه و مشاوره مشاور املاک خود استفاده کنید. در آخر باید متذکر شویم هیچ‌وقت در خرید خانه عجله نکنید و احساسی تصمیم نگیرید. اگر تمامی مراحل فوق را با دقت و توجه پشت سر بگذارید شماکنون مالک خانه هستید و دیگر نگرانی نسبت به اجاره‌نشینی و نداشتن خانه ندارید. سعی کنید در طی این مراحل به توصیه های مشاور املاک گوش کنید .

هیچ نظری برای این بلاگ ثبت نشده!

اولین نظر را شما ثبت کنید.
شما هم می‌توانید در مورد این مقاله نظر بدهید.

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود / ثبت نام

لطفا پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

- فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید. بهتر است از فضای خالی (Space) بیش‌از‌حدِ معمول، شکلک یا ایموجی استفاده نکنید و از کشیدن حروف یا کلمات با صفحه‌کلید بپرهیزید.

- نظر شما قبل از نمایش در وبلاگ توسط تیم محتواگذاری بررسی شده و پس از تایید در بخش نظرات وبلاگ نمایش داده می شود.

به کاربران و سایر اشخاص احترام بگذارید. پیام‌هایی که شامل محتوای توهین‌آمیز و کلمات نامناسب باشند، حذف می‌شوند.

- از ارسال لینک‌های سایت‌های دیگر و ارایه‌ی اطلاعات شخصی خودتان مثل شماره تماس، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی پرهیز کنید.

با توجه به ساختار بخش نظرات، از پرسیدن سوال یا درخواست راهنمایی در این بخش خودداری کرده و سوالات خود را در بخش «پرسش و پاسخ» مطرح کنید.

- هرگونه نقد و نظر در خصوص سایت، خدمات و درخواست ها را با ایمیل info@greenmelk.com یا با شماره‌ی 34108 - 031 در میان بگذارید و از نوشتن آن‌ها در بخش نظرات خودداری کنید.

×

هر گونه مشکل و سوالی دارید ، تیم ما آماده پاسخگویی می‌باشد


1