Green Melk
Green Melk@
Green Melk

مراحل فروش خانه

‏50 ‏1399/02/14

فروش خانه یکی از دغدغه هایی است که ممکن است روزی شما را درگیر خود کند. اساس و اصوله اولیه فروش خانه در همه جا ثابت است. خریدار در همان روزهای نخست که شما خانه خود را برای فروش گذاشته اید برای خرید آن بیشتر راغب است. مجله املاک و مستغلات خانه سبز قصد دارد با ذکر چندین توصیه مهم و کلیدی به شما در فروش خانه کمک کند. اگر می خواهید خانه خود را بهتر و با قیمت ایده آلی به فروش برسانید این چند توصیه مهم را با دقت مطالعه کنید.

 

مراحل فروش خانه

نسبت به فروش خانه خود مطمئن شوید

قبل از اینکه خانه خود را به فروش برسانید در مورد فروش قطعی آن فکر کنید و از اعضای خانواده خود نظر بخواهید.  قبل از انجام این اقدام این سوال‌ها را از خود بپرسید.

آیا سرمایه من از فروش این خانه افزایش می یابد؟ اگر فکر می‌کنید با فروش این خانه و خرید خانه‌ای دیگر زیر بار بدهی می‌روید اندکی دست نگه دارید و فروش خانه خود را به آینده موکول کنید.

آیا از پس هزینه‌های فروش خانه بر می‌آیم؟ آماده کردن خانه برای فروش و طی کردن فرآیند آن ممکن است هزینه‌های زیادی را بر دوش شما ما بگذارد.

آیا مشکلی ندارد که این خانه را برای همیشه ترک کنم؟ مالکان اصلی و صاحبخانه‌ها گاهی اوقات وابستگی شدیدی به محل زندگی و خانه خود دارند و برایشان سخت است که برای همیشه از خانه و محل زندگی خود بروند. بنابراین قبل از اینکه خانه فعلی خود را به فروش برسانید از لحاظ احساسی با رفتن خود و خانواده تان از این خانه کنار بیایید.

آیا دلیل من از فروش خانه بخاطر کمبود فضای کافی و مسائل مربوط به آن است؟ گاهی اوقات گرفتن وام و تعمیر و بازسازی دوباره خانه می تواند جایگزین مناسبی برای فروش خانه باشد. اگر واقعا بخاطر این مسائل می‌خواهید خانه خود را بفروشید، گرفتن وام و تعمیر و بازسازی خانه گزینه مناسبی است.

 

ارتباط با یک مشاور املاک باتجربه

 

مشاور املاک

قبل از اینکه خانه خود را بفروشید برای اجتناب از مسائل و مشکلات پیش رو یک مشاور املاک خوب پیدا کنید. سعی کنید دفتر مشاور املاکی که پیدا می کنید در نزدیکی‌های محل زندگی شما باشد. نسبت به برخی از شرایط و عملکردهای دفتر املاک اطمینان حاصل کنید. آیا دفتری که انتخاب می‌کنید با محله زندگی شما واقعا آشنایی دارد؟ آیا می‌توانند برای بازدید به خانه شما بیایند و شما را نسبت به علایق خریداران آگاه کنند؟ از آنها بخواهید به شما بگویند چه تغییرات و نوسازی‌هایی می‌تواند بر فروش خانه شما تاثیر بگذارد. به آنها بگویید یک عکاس خوب به خانه شما بیاورند و چندین عکس با کیفیت و از زوایای مختلف از خانه شما بگیرند و در وبسایت خود درج کنند تا خانه شما زودتر فروخته شود. برای اینکه خیالتان راحت‌تر شود می‌توانید با چند مشاور املاک ارتباط داشته باشید و خانه خود را برای فروش به آنها بسپارید.

به عنوان مثال و برای پیشنهاد مجموعه آنلاین املاک و مستغلات خانه سبز با داشتن کارشناسان و مشاوران مورد اعتماد و با تجربه و سخت‌کوش در تمامی مراحل فروش خانه در کنار شما ایستاده است. شما هم اکنون می‌توانید با یک تماس یا با لمس گزینه ثبت ملک در وبسایت املاک خانه سبز برای فروش، خانه خود را به ما بسپارید. املاک و مستغلات خانه سبز بخاطر داشتن چندین شعبه برتر در کشور و با دارا بودن مدیریتی باتجربه و توانمند جزء 60 املاک برتر کشور می‌باشد.

 

برای فروش خانه خود زمان مناسبی در نظر بگیرید

معمولا بهترین زمان فروش خانه بهار و تابستان است. بیشتر نقل مکان‌ها در این دو فصل اتفاق می‌افتد. قبل از شروع مدارس و آغاز سال تحصیلی و هوای دلپذیر این دو فصل بیشتر مردم به مشاور املاک مراجعه می‌کنند.البته چون سرمایه‌گذاری در این دو فصل بیشتر می‌شود خریدارن خانه هم وسواس زیادتری برای انتخاب ملک به خرج می‌دهند و از آنجایی که بازار خرید و فروش و اجاره ملک در این دو فصل داغ است همین امر می‌تواند تاثیر زیادی بروی قیمت‌ها بگذارد.

به هرحال کسی نمی‌تواند شما را مجبور کند که در این دو فصل خانه خود را بفروشید. شما باید با توجه به برنامه‌های زندگی خود زمان مناسب را برای فروختن خانه تعیین کنید. شاید بخواهید شغل خود را عوض کنید یا اینکه کار ضروری‌تری دارید و باید در یک زمان مشخص خانه خود را به فروش برسانید. با مشاور املاک خود درباره‌ی بهترین زمان فروش خانه خود حرف بزنید. به قطع یقین مشاوران املاک زمان مناسبی برای فروش خانه شما توصیه خواهند کرد. می‌توانید از افراد و سرمایه‌گذاران املاک در این زمینه نظر بخواهید. سرمایه‌گذاران املاک تجربه زیادی در خرید و فروش خانه دارند و می‌دانند چه زمانی برای خرید و فروش املاک اقدام کنند. در این زمینه از هر فرد بی تجربه‌ای راهنمایی نخواهید.

 

نظافت و مرتب کردن خانه

 

نظافت خانه قبل از فروش

هنگامی که خانه شما تمیز و مرتب باشد و وسایل اضافی در آن وجود نداشته باشد و هر چیزی سرجای خودش باشد ظاهر و نمای خانه شما بهتر نمایان می‌شود. وسایل اضافی و خرت و پرت‌ها باعث می‌شود خانه شما کوچک‌تر به نظر می‌رسد. اگر قصد دارید خانه خود را بفروشید وقت آن رسیده که دستی به خرت و پرت‌ها و وسایل اضافی خانه خود بزنید. می‌توانید بخشی از وسایل اضافی که دیگر برای شما کاربرد ندارد به خیریه بدهید یا به افراد نیازمند اهدا کنید. هرچیزی که فکر می‌کنید کاربردی ندارد و جزو دورریزها هستند به بازیافتی‌ها بدهید. دور خود را از وسایل و خرت و پرت‌های الکی خالی کنید تا هنگام فروش خانه به مشکل برنخورید.

بررسی وضعیت کلی خانه

بسیاری از خریدارن خانه اهمیت خیلی زیادی به بررسی و بازبینی خانه می‌دهند. چند روز زمان صرف کنید و موبه‌مو وضعیت خانه خود را از همه لحاظ چک کنید. سوالی که در اینجا مطرح است چه چیزهایی را باید در بازررسی و بررسی خانه مد نظر قرار داد؟

  • بررسی و ضعیت سیستم‌های برق کشی، لوله‌کشی، گرمایشی و سرمایشی
  • برررسی و بازبینی پنجره‌های خانه، سقف، دیوارها، در‌ها و کف
  • بررسی وضعیت اتاق زیرشیروانی، اجزاء سازه‌ای، پشت بام
  • بررسی و بازبینی وضعیت فوانداسیون و زیر‌زمین خانه

قبل از فروش خانه خود یکبار و برای چند روز وضعیت کلی خانه خود را چک کنید. اگر در ساختمان و بنای خانه شما مشکلی وجود دارد قبل از فروش تعمیرات و بازسازی‌های لازم را انجام دهید. هرچقدر خانه شما از لحاظ موارد فوق ایرادی نداشته باشد مسلماً در فروش آن نیز تاثیر خیلی خوبی دارد.

 

تعیین قیمت معقول

 

قیمت معقول خانه

هنگامی که قصد دارید خانه خود را بفروشید و در جای دیگری خانه بخرید باید نسبت به ارزش و قیمت خانه خود تا حدودی آگاه شوید. به چند بنگاه مشاور املاک سر بزنید تا یک قیمت حدودی دستتان بیاید. برای ملک خود قیمت خیلی زیاد و غیرمعقول تعیین نکنید چراکه خانه شما تا سالیان دراز با قیمت نامعقول فروخته نمی‌شود. فکر نکنید خانه شما از دیگر خانه‌های محل جدا است. به عنوان مثال برای قیمت خانه خود که در پایین شهر است قیمت ‌خانه‌های بالای شهر را تعیین نکنید. به همین ترتیب تعیین یک قیمت خیلی کم هم قطعاً مسبب ضرر مالی برای شما می‌شود. بنابراین سعی کنید که بین این دو رویکرد حرکت کنید. شرایط بازار را بسنجید و نسبت به شرایط بازار ارزش خانه خود را تعیین کنید.

همانطور که گفتیم بهتر است در این زمینه ریش و قیچی را به دست مشاور املاک بدهید. دلیلی ندارد چون شما سال‌ها در این خانه زندگی کرد‌ه‌اید و درآن خاطرات تلخ و شیرینی دارید قیمت و ارزش ملک خود را چیزی فراتر از از قیمت بازار پیشنهاد دهید.

برای اینکه در کمترین زمان خانه خود را به فروش برسانید و از این لحاظ سود خوبی بدست بیاورید باید به واقعیت‌های روز بازار پایبند باشید.

 

از فضای مجازی استفاده کنید

امروزه به لطف اینترنت و گسترش فضای مجازی و نفوذ آن در صنعت املاک و مستغلات، فروشندگان و خریدارن خانه نسبت به چندین سال قبل دسترسی راحت‌تری به اطلاعات ملکی دارند. سعی کنید برای اینکه خانه شما زودتر به فروش برسد از بستر اینترنت و شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید. به عنوان مثال مجموعه املاک و مستغلات خانه سبز به واسطه داشتن یک وبسایت جامع آنلاین در زمینه خرید و فروش و رهن و اجاره پیشتاز در این عرصه است. شما با استفاده از گزینه‌های ثبت ملک و به دنبال آن درج تصاویر مناسب و با کیفیت از منزل خود سریع تر می‌توانید ملک خود را به فروش برسانید. در این زمینه با یک مشاور املاک که بهره‌مند به فضای مجازی است ارتباط و همکاری لازم را داشته باشید.

 

تعمیرات و نوسازی لازم را انجام دهید

 

نوسازی خانه برای فروش

هدف از بیان این توصیه تمرکز برروی تعمیرات و بازسازی‌های سطحی است. لازم نیست که در تعمیرات و نوسازی‌های منزل خود کارهای سنگینی انجام دهید. قبل از اینکه خانه خود را به فروش بگذارید دستی به سرو روی خانه خود بکشید. اگر جایی احتیاج به نقاشی داشت می‌توانید با یک دست رنگ با کیفیت زیبایی آن را بیشتر کنید. حمام و توالت را تعمیر کنید. اگر در حمام و توالت کاشی یا سرامیک شکسته‌ای مشاهده کردید حتما دوباره آن را عوض کنید.

 خانه خود را دور بزنید و از همه نظر بررسی کنید و هرجای آن ایرادی داشت بایک نوسازی و ترمیم ساده برطرف کنید.در صورت مشاهده لامپ‌های شکسته و سخته آنها را با لامپ جدید عوض کنید.اگر دیدید شیرهای حمام و آشپزخانه چکه می‌کنند آنها را تعمیر کنید. چناچه مشاهده کردید سقف آب می دهد یا گچ و سیمان ریزش دارد آنها را ترمیم کنید. با این کار شما نظر خریدار را جلب خواهید کرد و قطعا این کار در تعیین و قیمت‌گذاری خانه شما تاثیر می‌گذارد. اگر خانه شما ویلایی است و حیاط و فضای روباز دارد نسبت به جذابیت ظاهری آن غافل نشوید. باغچه و فضای سبز خود را سر و سامان دهید. تمامی درخت‌ها و بوته‌ها را هرس کنید. هنگامی که خریدار به حیاط شما می‌آید زیبایی بصری حیاط شما می‌تواند تاثیر مثبتی بر قضاوت خریدار داشته باشد.

 

پیشنهاد مجموعه املاک و مستغلات خانه سبز

سعی کنید قبل از این که خانه خود را بفروشید تمامی توصیه‌های بالا را جدی بگیرید. این توصیه‌ها قطعاً در هنگام فروش خانه به شما کمک خواهد کرد. اگر می‌خواهید با قیمت و شرایط خیلی خوبی ملک خود را بفروشید املاک و مستغلات خانه سبز را انتخاب کنید. این مجموعه بخاطر داشتن چندین شعبه برتر در کشور و بهره‌گیری از بستر اینترنت و داشتن وبسایت آنلاین پیشتاز در صنعت املاک و مستغلات ایران است. شما هم اکنون و بدون هیچ هزینه ای ملک خود را در وبسایت ما ثبت کنید تا بلافاصله مشاوران و کارشناسان ما با شما تماس بگیرند. با املاک و مستغلات خانه سبز نگران فروش خانه خود نباشید.

 

هیچ نظری برای این بلاگ ثبت نشده!

اولین نظر را شما ثبت کنید.
شما هم می‌توانید در مورد این مقاله نظر بدهید.

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود / ثبت نام

لطفا پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

- فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید. بهتر است از فضای خالی (Space) بیش‌از‌حدِ معمول، شکلک یا ایموجی استفاده نکنید و از کشیدن حروف یا کلمات با صفحه‌کلید بپرهیزید.

- نظر شما قبل از نمایش در وبلاگ توسط تیم محتواگذاری بررسی شده و پس از تایید در بخش نظرات وبلاگ نمایش داده می شود.

به کاربران و سایر اشخاص احترام بگذارید. پیام‌هایی که شامل محتوای توهین‌آمیز و کلمات نامناسب باشند، حذف می‌شوند.

- از ارسال لینک‌های سایت‌های دیگر و ارایه‌ی اطلاعات شخصی خودتان مثل شماره تماس، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی پرهیز کنید.

با توجه به ساختار بخش نظرات، از پرسیدن سوال یا درخواست راهنمایی در این بخش خودداری کرده و سوالات خود را در بخش «پرسش و پاسخ» مطرح کنید.

- هرگونه نقد و نظر در خصوص سایت، خدمات و درخواست ها را با ایمیل info@greenmelk.com یا با شماره‌ی 34108 - 031 در میان بگذارید و از نوشتن آن‌ها در بخش نظرات خودداری کنید.

×

هر گونه مشکل و سوالی دارید ، تیم ما آماده پاسخگویی می‌باشد


1