Green Melk
Green Melk@
Green Melk

موقع فروش خانه درباره این 7 مورد با خریدار حرف نزنید

‏118 ‏1399/02/20

فروش خانه

هنگامی که می‌خواهید خانه خود را بفروشید شما ملزم هستید برخی از حقایق حیاتی و ضروری را به منظور جلوگیری از آسیب رسیدن به مالک بعدی بیان کنید. اما لزومی نیست برخی دیگر از واقعیت‌هایی که مسائل شخصی شما هستند خریدار خانه از شما با خبر شود. در ادامه این مقاله به برخی از این موارد اشاره خواهیم کرد. لطفا تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

طی مدت زمانی که خریدار همراه با کارمند بازدید دفتر املاک و مستغلات برای بازدید از خانه شما مراجعه می‌کنند باید به خوبی حواستان را جمع کنید! شاید از طرف خریدار در پایان بازدید و خروج از خانه سوالاتی مثل « برای چه می‌خواهید خانه خود را بفروشید؟ » یا « چند وقت است خانه خود را برای فروش نزد مشاور املاک سپرده‌اید؟ » پرسیده شود. اگر در پاسخ دادن به این سوالات هوشیار نباشید برخی از جزئیات مهم و اساسی را در اختیار فروشندگان بگذارید ممکن است در هنگام مذاکره و رفتن پای معامله و تعیین قیمت خانه شرایط به ضرر شما تمام شود. بنابراین در هنگام پرسیدن سوالات فوق از جواب دادن به خریدار طفره بروید! چون نیازی نیست که خریدار از مسائل و دلایل شخصی شما با خبر شوند.

 

فروش خانه

« چند وقت است خانه خود را برای فروش نزد مشاور املاک سپرده‌اید؟»

 از بیان اینکه چه مدت خانه شما برای فروش نزد املاک سپرده شده است خودداری کنید. وقتی که با خریدار در مورد این موضوع حرف بزنید شما ناخواسته به خریدار یک پیغام اشتباه را القا می‌کنید. خریدار فکر می‌کند شما می‌خواهید از روی ناچاری و اجبار ملک خود را بفروشید و باعث می‌شود خریدار یک پیشنهاد قیمت غیرمنصفانه بدهد و به قولاً توی سر مال بزند. علاوه ‌براین شاید خریدار پیش خود فکر کند چون مدت زیادی ملک برای فروش نزد املاک سپرده شده است حتماً مشکلی وجود دارد. بنابراین از پاسخ به این سوال مهم خودداری کنید چرا که ممکن است در روند تعیین قیمت خانه و معامله تاثیر بگذارد.

 

فروش خانه

« خب برای چه می‌خواهید خانه خود را بفروشید؟»

یکی از عمده‌ترین دلایلی که مردم اقدام به فروش خانه خود می‌کنند بخاطر نیاز و ضرورت است. شاید فردی شغلش را از دست داده باشد یا اینکه می‌خواهد به شهر دیگری نقل مکان کند یا اینکه پای طلاق در میان است یا بدهی خیلی سنگینی دارد. به هرحال اکثراً بخاطر نیاز و اجباری که دارند می‌خواهند خانه خود را بفروشند. در این هنگام شاید شما حس همدردی خریدار را برانگیزید ولی این باعث نمی‌شود که آنها فکر کنند شما ناگزیر و ناچار به فروش خانه خود نیستید!

فراموش نکنید که خریدار تا جایی که راه دارد می‌خواهد این معامله به نفع او تمام شود و زمانی که شما تلویحاً و از روی ناآگاهی بگویید که بخاطر مشکلاتتان می‌خواهید این کار را بکنید برخی از خریداران از این موقعیت شما بهره‌برداری می‌کنند و شما ناخواسته به خریدار یک برگ برنده می‌دهید! در هنگام فروش خانه خود لازم نیست که شما دلایل شخصی خود را به خریدار بازگو کنید چرا که اساسا شاید پیش خود فکر کنید ذکر این دلایل چیز مهمی نیست.

 

فروش خانه

هر خریداری اولویت‌هایی و رویکردهای شخصی مربوط به خودش را دارد. بنابراین از حرف زدن درباره محله‌ای که در آن زندگی می‌کنید پرهیز کنید در غیر این صورت نتایج برعکس از آب در می‌آیند. به عنوان مثال اگر به خریدار بگویید می‌خواهم به محله آرام‌تری بروم غیر مستقیم به خریدار می‌گویید که همسایه‌ها یا محله‌ای که در آن زندگی می‌کنید مشکل دارد. یا به همین ترتیب شاید خریدار بخاطر دلایل شخصی خود محله پرجنب و جوش و فعالی را بخواهد و شما بگویید که این محله آرام است و پرنده پر نمی‌زند. بیان این مطلب هم در نوع خود درست نیست و شما به روند فروش خانه خود کمکی نکرده‌اید. از آنجایی که شما نمی‌دانید دقیقاً خریدار از یک محله چه می‌خواهد بهتر است از حرف زدن درباره این موضوع خودداری کنید.

 

توصیه های فروش خانه

مبادا به خریدار بگویید که در جای دیگری خانه ایده‌آل خود را پیدا کرده‌اید و همه چیز به پیشنهاد  قیمت او بستگی دارد. گاهی اوقات چین مطالبی که از روی ناآگاهی هم هست در بین فروشندگان زیاد شنیده می‌شود و اساساً رایج است. اما، بیان این مطالب به طور ناخواسته به خریدار القا می‌کند که شما در فروش خانه خود بسیار عجله دارید و هرچه زودتر می‌خواهید ملک خود را بفروشید. بنابراین خریدار بعد از اینکه فهمید شما عجله دارید به شما یک قیمت غیرمنصفانه و پایین می‌دهد. از اینرور، از بیان اینکه می‌خواهید خانه خود را برای خرید خانه‌ای ایده‌آل‌تر بفروشید پرهیز کنید.

 

توصیه های فروش خانه

گاهی اوقات خریدار شاید به صورت ناخودآگاه از شما بپرسد: « ممکن است بگویید تا الان پیشنهادی برای خرید خانه‌تان داشته‌اید؟ » باید جواب دهید : « آره چندتایی پیشنهاد بوده». نیازی نیست تعداد پیشنهادهای خرید که داشته‌ یا نداشته‌اید به خریدار جدید بگویید یا اینکه به خریدار بگویید تا حالا اصلا مشتری جدی پای معامله نیامده.

 

توصیه های فروش خانه

درباره ایرادات یا مشکلاتی که در خانه شما وجود دارد هرگز با مشتری حرف نزنید. به عنوان مثال گاهی اوقات  فروشنده وسوسه می‌شود و می‌گوید: « هروز خدا ما اینجا رو تعمیر می‌کردیم » یا «  قرار بود این جا رو تعمیر و بازسازی کنیم ولی...»  الان دیگر موقعش نیست که هر مشکل جزئی و کوچک هم که خانه شما داشت توی بلندگو بگویید. البته این بدین معنی نیست که شما نسبت به برخی از نواقص و عیوب خانه خود پنهان کاری کنید. نواقص و ایرادات کلی خود سر و کله‌شان پیدا می‌شود و همانطور که گفتیم شما نباید کاری کنید که در آینده به مالک بعدی خسارت وارد شود.

 اگر غیر مستقیم نشان دهید که آشپزخانه و حمام خانه شما نیاز به تعمیرات و بازسازی دارد خریدار پیش خود فکر می‌کند باید پول بیشتری پیاده شود و حتی اگر شما هم قصد خاصی از گفتن این حرف نداشته باشید هر خریداری هم که باشد زیر بار هزینه‌های اضافی نمی‌رود و به طور کلی اگر هم در حین بازدید از خانه شما خوشش بیاید شما با گفتن این جملات او را دل‌زده می‌کنید.

 

توصیه های فروش خانه

چه کسی دوست ندارد خانه‌اش به قیمت خوبی فروخته شود؟ موقعی که پای معامله و فروش خانه می‌روید سعی کنید بر سر تعیین قیمت و چانه زدن‌های مشتری قدری از خود انعطاف پذیری نشان دهید. از قبل از شروع مذاکرات بر سر فروش به خریدار هشدار ندهید که به هیچ عنوان نظرتان را درباره قیمت پیشنهادی خود تغییر نمی‌دهید. وقتی شما بر سر قیمت از خود انعطاف پذیری نشان ندهید مسلماً خریدار نیز پیش خود فکر می‌کند که پای معامله خرید خانه نرود و فکر می‌کند چانه زدن با شما آب در هاون کوبیدن است. این کار ضررش به خود شما باز می‌گردد و وقتی به طور کلی زیر بار هیچ قیمتی نروید و از خود انعطاف پذیری نشان ندهید خانه شما در دفاتر مشاور املاک و مستغلات خاک می‌خورد و فروش نمی‌رود! بهتر است درباره قیمت‌ها مقداری واقع بین باشید و اگر از سوی مشتری به شما پیشنهاد کم کردن قیمت آمد با عصابنیت و لجبازی معامله را بهم نزنید و کمی انعطاف پذیری از خود نشان دهید.

 

پیشنهاد املاک و مستغلات خانه سبز

سعی کنید به تمامی توصیه های بالا در طول پروسه فروش خانه خود عمل کنید. گاهی اوقات همین موارد کوچک و ناچیز ممکن است به شدت بر روی معامله شما تاثیر بگذارد و احتمال دارد شما در مذاکره بر سر فروش ملک خود به قیمت دلخواه نرسید. اگر نگران فروش خانه و ملک خود هستید املاک خود را نزد ما بسپارید. مجموعه املاک و مستغلات خانه سبز با مدیریت مهندس مسلم نادری با داشتن چندین شعبه در کشور و مشاوران خبره و با تجربه پیشتاز در صنعت املاک و مستغلات کشور است املاک خانه سبز اولین دفتر املاک در کشور است که از سیستم مچینگ استفاده می کند سیستمی که مشخصات فروشنده و ملک او را ذخیره می کند و به تمامی خریدارانی که مشخصات آنها در سیستم وجود دارد و شرایط خرید آن ملک را دارند پیامک ارسال می کند. بدین ترتیب فروشنده و خریدار زودتر به خواسته خود می رسند. همین الان اگر ملکی برای فروش دارید در قسمت ثبت ملک وبسایت خانه سبز ملک خود را ثبت کنید.

هیچ نظری برای این بلاگ ثبت نشده!

اولین نظر را شما ثبت کنید.
شما هم می‌توانید در مورد این مقاله نظر بدهید.

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود / ثبت نام

لطفا پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

- فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید. بهتر است از فضای خالی (Space) بیش‌از‌حدِ معمول، شکلک یا ایموجی استفاده نکنید و از کشیدن حروف یا کلمات با صفحه‌کلید بپرهیزید.

- نظر شما قبل از نمایش در وبلاگ توسط تیم محتواگذاری بررسی شده و پس از تایید در بخش نظرات وبلاگ نمایش داده می شود.

به کاربران و سایر اشخاص احترام بگذارید. پیام‌هایی که شامل محتوای توهین‌آمیز و کلمات نامناسب باشند، حذف می‌شوند.

- از ارسال لینک‌های سایت‌های دیگر و ارایه‌ی اطلاعات شخصی خودتان مثل شماره تماس، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی پرهیز کنید.

با توجه به ساختار بخش نظرات، از پرسیدن سوال یا درخواست راهنمایی در این بخش خودداری کرده و سوالات خود را در بخش «پرسش و پاسخ» مطرح کنید.

- هرگونه نقد و نظر در خصوص سایت، خدمات و درخواست ها را با ایمیل info@greenmelk.com یا با شماره‌ی 34108 - 031 در میان بگذارید و از نوشتن آن‌ها در بخش نظرات خودداری کنید.

×

هر گونه مشکل و سوالی دارید ، تیم ما آماده پاسخگویی می‌باشد


1