Green Melk
Green Melk@
Green Melk

نقاشی خانه چقدر بر فروش آن تاثیر دارد؟

‏49 ‏1399/02/03

تاثیر رنگ بر فروش خانه

 

به عنوان یک قانون، خریداران خانه نسبت به مشکلات ظاهری خانه شما خیلی دل زده و دلسرد نمی شوند. اگر خانه شما از لحاظ قیمت مطلوب بود آنها خانه شما را خواهند خرید. اما آیا همیشه چنین اتفاقی می افتد؟ بهتر نیست با یک بار نقاشی خانه خود به طور کلی خیالتان را از بابت نمای ظاهری راحت کنید که دیگر فکر شانس نیفتید؟

پاسخ به این نوع پرسش‌ها یک جورایی پیچیده است و مسائل دیگری مثل خریدار، موقعیت مکانی خانه و غیره را درگیر می‌کند.

 

قدرت اولین تاثیر

 

قدرت اولین تاثیر

هرکسی که به شما بگوید اولین تاثیر زیاد مهم نیست بدانید که پرت گفته است. طبق مطالعات روانشناسی انسان به اولین تاثیراتی که از چیزی می‌گیرد باور دارد.

بسیاری از ما در 15 ثانیه اول برخود با چیزی یا کسی در ذهن خود قضاوت می‌کنیم. بنابراین در مورد خانه شما هم این موضوع صدق می‌کند. خریدار یا مستاجری که به خانه شما می‌آید در اولین تاثیری که از خانه شما می‌گیرد فورا در ذهن خود قضاوت می‌کند. این را هم بگوییم سخت است به کسی بفهمانیم اولین تاثیری که در مواجه با چیزی گرفته است اشتباه بود. واقعا این کار دشوار است. آیا خود شما از جایی تاثیر بدی بگیرید به راحتی متقاعد می‌شوید که اشتباه کرده‌اید؟

هنگامی که خریداران احتمالی برای بازدید در خانه شما قدم می‌زنند در همان حال بسیاری از اولین تاثیراتشان را دارند تجربه می‌کنند. بازدید و بررسی خود را اول از فضای بیرونی خانه شما شروع و سپس یک به یک اتاق‌ها را از نظر می‌گذرانند.

وضع نقاشی خانه تا حدودی می‌تواند آخرین تاثیری که فرد از خانه شما گرفته است را بهتر کند. بنابراین اگر رنگ دیوارها و دیگر جاهای خانه شما پوسته پوسته، ورقه ورقه یا آسیب دیده بود می‌تواند تاثیر خیلی بدی بروی بازدید کننده بگذارد. به علاوه انتخاب رنگ ضعیف و نامطلوب نیز ممکن است خریدار را دلزده و نا امید کند.

از اینرو رنگ و نقاشی خانه بسیار اهمیت دارد. باید کاری کنید که وقتی خریدار جهت بازدید به خانه شما قدم گذاشت دهانش از تعجب باز بماند. اگر رنگ فعلی خانه شما دل را می‌زند قبل از اینکه خانه خود را برای فروش به بنگاه املاک و مستغلات می‌سپارید یک رنگ تر و تازه و دلباز به دیوارهای خانه خود بزنید.

 

تاثیر رنگ خانه بر ارزش و قیمت آن

 

تاثیر رنگ بر فروش خانه

در برخی از موارد یک دست رنگ با ارزش و قیمت خانه شما کاری نمی‌کند. اما بعضی اوقات طبق تجربیات سرمایه‌گذاران مسکن و املاک یک دست رنگ چندین برابر می‌تواند ارزش و قیمت خانه شما را جابه جا کند.

از حیث رنگ کاری، شاید فضای بیرونی خانه شما یکی از مهم‌ترین قسمت‌های آن باشد. خریدارن خانه می‌دانند شاید کسی فضای داخلی خانه شما را نگاه نکند ولی حتما فضای بیرون آن را نگاه خواهند کرد و این مسئله تاثیر خیلی زیادی بر ارزش‌گذاری خانه شما دارد. با یک دست رنگ شیک و تر تمیز فضای بیرونی خانه که با فضای محله شما هماهنگی داشته باشد طولی نمی‌کشد که به ارزش و قیمت خانه شما افزوده می‌شود.

آیا می‌دانید نقاشی در ورودی هم می‌تواند ارزش خانه شما را بیشتر کند؟ تعجب کردید؟ ولی باید بگوییم که واقعیت دارد. تغییر و رنگ زیبای در وردی خانه شما هم روی بازدید کننده تاثیر می‌گذارد و می‌تواند تاثیر خوبی بر او بگذارد. نقاشی در ورودی خانه یکی از ارزان‌ترین کارهای رنگ کاری است و می‌توانید با هزینه خیلی کمی این کار را انجام دهید. ولی این راهم بگوییم این کار قیمت خانه شما را چند میلیون زیادتر نمی‌کند شاید چند صد هزارتومان قیمت خانه شما را بالاتر ببرد.

 

تعمیر و بازسازی رنگ آسیب دیده

در مقاله‌های پیشین درباره نقص‌های رنگ خانه اعم از پوسته شدن رنگ، شوره زدگی رنگ حرف زدیم و راهکارهایی را ارائه دادیم. شما هم اکنون می‌توانید با کلیک بر روی لینک‌های فوق این مقاله‌ها را بخوانید.

اگر رنگ فضای بیرونی خانه شما ورقه‌ ورقه یا پوسته پوسته شد یا به طول کلی دچار عیب شد باید حتما قبل از اینکه خانه‌تان را به فروش بگذارید آن را رنگ کنید. وقتی یک خریدار خانه، رنگ آسیب دیده خانه شما را ببیند فورا درباره جنس دیوار و نمای آن نیز برداشت بدی می‌کند. شما که نمی‌خواهید این تصور غلط به دیگر قسمت‌های خانه شما سرایت کند و خریدار را نسبت به کل خانه‌تان دلزده کنید. با هزینه ناچیزی می‌توانید از تصورات منفی خریدار جلوگیری کنید و ارزش خانه خود را بیشتر کنید. بنابراین یک دست رنگ می‌تواند برای شما معجزه کند.

 

انتخاب رنگ مناسب

 

انتخاب رنگ مناسب

وقتی که می‌توانید با یک دست رنگ تاثیر شگفت انگیزی بر روی خریدار بگذارید انتخاب رنگ مناسب بسیار حیاتی و مهم است. می‌توانید با هر نوع رنگی قبل از اینکه خانه خود را به فروش بگذارید ارزش آن را بیشتر کنید. با این حال اگر می‌خواهید از نوسازی بیشترین قیمت و ارزش نصیب خانه شما شود باید رنگ‌های مناسب و با کیفیتی برای نقاشی خانه خود انتخاب کنید.

هر اتاقی بسته به کابرد آن می‌تواند رنگ متفاوتی بطلبد. بهتر است برای نقاشی اتاق نشیمن، حمام و توالت، آشپزخانه از رنگ‌های روشن استفاده کنید. اتاق‌های خواب بهتر است رنگ خنثی  و گرم شوند. البته آبی ملایم نیز برای اتاق خواب مناسب است. بنابراین حالا که قصد دارید برای خانه خود هزینه کنید سعی کنید رنگ با کیفیت و مناسب هر فضا را انتخاب کنید. برای این کار بهتر است با کسی که در این کار سررشته دارد حرف بزنید و از او در مورد بکارگیری رنگ‌ها راهنمایی بخواهید.

 

در این مواقع رنگ نزنید

 

در این ماقع رنگ نزنید

گاهی اوقات دلیلی وجود ندارد که شما خانه‌تان را قبل از اینکه به فروش برسانید نقاشی کنید. در زیر به این دلایل اشاره کردیم.

  • اگر خانه خود را یک سال نیست که رنگ کردید نیازی نیست که برای فروش بهتر دوباره رنگ بزنید.
  • اگر برآورد کردید که هزینه‌های نقاشی مثل کارگر و استاد کار، اقلام ضروری آن بیشتر از ارزشی که قرار است به خانه شما بدهد هزینه‌ بر‌می‌دارد خانه خود را نقاشی نکنید.
  • اگر بازار خیلی برای فروش داغ است و احساس می‌کنید خانه شما فورا فروخته می‌شود. بروی دست خود هزینه‌های نوسازی و بازسازی مثل رنگ کاری و غیره نگذارید.

 

پیشنهاد مجموعه املاک و مستغلات خانه سبز

آیا به دنبال مشاور املاکی هستید که بیشتر از خودتان نگران ارزش ملک شما باشد؟ مشاوران و کارشناسان با تجربه ما در مجموعه املاک و مستغلات خانه سبز نگرانی شما را نسبت به این موضوع برطرف می‌کنند. ما درباره ملک و بازار مسکن بیش از شما آگاهی و اطلاع داریم. به شما کمک می‌کنیم تا به بهترین شکل ممکن خانه و ملکتان را به فروش برسانیم. مجموعه املاک و مستغلات خانه سبز با دارا بودن چندین شعبه برتر در کشور و بهره‌گیری از مشاوران مجرب و خبره پیشتاز در بازار مسکن است. شما هم اکنون می‌توانید ملک خود را در وبسایت املاک خانه سبز ثبت کنید یا برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

هیچ نظری برای این بلاگ ثبت نشده!

اولین نظر را شما ثبت کنید.
شما هم می‌توانید در مورد این مقاله نظر بدهید.

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود / ثبت نام

لطفا پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

- فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید. بهتر است از فضای خالی (Space) بیش‌از‌حدِ معمول، شکلک یا ایموجی استفاده نکنید و از کشیدن حروف یا کلمات با صفحه‌کلید بپرهیزید.

- نظر شما قبل از نمایش در وبلاگ توسط تیم محتواگذاری بررسی شده و پس از تایید در بخش نظرات وبلاگ نمایش داده می شود.

به کاربران و سایر اشخاص احترام بگذارید. پیام‌هایی که شامل محتوای توهین‌آمیز و کلمات نامناسب باشند، حذف می‌شوند.

- از ارسال لینک‌های سایت‌های دیگر و ارایه‌ی اطلاعات شخصی خودتان مثل شماره تماس، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی پرهیز کنید.

با توجه به ساختار بخش نظرات، از پرسیدن سوال یا درخواست راهنمایی در این بخش خودداری کرده و سوالات خود را در بخش «پرسش و پاسخ» مطرح کنید.

- هرگونه نقد و نظر در خصوص سایت، خدمات و درخواست ها را با ایمیل info@greenmelk.com یا با شماره‌ی 34108 - 031 در میان بگذارید و از نوشتن آن‌ها در بخش نظرات خودداری کنید.