Green Melk
Green Melk@
Green Melk

کی خانه بخریم؟

‏60 ‏1399/02/18

خرید خانه

یکی از مهم‌ترین تصمیماتی که هر فرد در طول زندگی‌اش می‌گیرد خرید خانه است. این تصمیم مانند هر تصمیم دیگری در زندگی حیاتی و مهم است. آیا می‌خواهید در زمان مناسبی این اقدام را انجام دهید؟ آیا می‌خواهید بدانید بهترین زمان برای خرید خانه چه موقع است؟ ممکن است هر فردی در انتخاب زمان مناسب برای خرید خانه سلیقه‌های متفاوتی داشته باشد؟ شاید هر کسی بسته به شرایط و موقعیت‌هایی که دارد این تصمیم را در زمان مناسب خودش نگیرد. به هرحال بهترین زمان مناسب برای این کار به شرایط اقتصادی کشور و برخی از عوامل فردی بستگی دارد. اگر می‌خواهید بفهمید بهترین زمان برای خرید خانه چه موقع است لطفا تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

بهترین زمان سال برای خرید خانه چه موقع است؟

از نظر املاک و مستغلات خانه سبز بهترین زمان سال برای خرید خانه به اهداف و شرایط شخص بستگی دارد. اما اگر برای خرید خانه به دنبال گزینه‌های خوب و مناسبی هستید تقریبا از اواسط فروردین تا اواخر شهریور ماه انتخاب‌های شما برای خرید خانه کامل‌تر است. بازار املاک و مستغلات در فصل بهار و تابستان داغ است و خرید و فروش و اجاره خانه در این دو فصل به نسبت پاییز و زمستان رونق بیشتری دارد که البته ناگفته نماند رقابت بازار مسکن در این دو فصل سنگین است. البته باتوجه به اینکه معاملات مسکن در پاییز و زمستان با افت چشمگیری مواجه می‌شوند کاهش قیمت مسکن در این دو ماه محتمل است.

از طرف دیگر کاهش حجم معاملات و تراکمات فروش در بازار املاک و مستغلات در پاییز و زمستان به نفع خریدار است. معمولا هرچقدر در بازار افراد کم‌تری باشند به همان اندازه رقابت نیز کاهش می‌یابد و نگرانی خریدار کم‌تر خواهد شد و چون شلوغی بازار مسکن در این دو فصل  کاهش پیدا می‌کند خریدار فرصت بیشتری برای انجام مذاکرات و چانه زدن با فروشنده را دارد. و از سوی دیگر از اواسط شهریور تا اواسط مهر به دلیل شل شدن بازار مسکن و کاهش رقابت‌های بازار در مقایسه با زمستان می‌توان به سرمایه‌گذاری در املاک فکر کنید. به طور کلی با قاطعیت تمام نمی‌توان گفت که بهترین زمان برای خرید خانه چه موقع از سال است. باید اوضاع و شرایط اقتصادی کشور و خود فرد را در نظر گرفت.

آیا از منطقه محل زندگی خود تحقیق کردید؟

قبل از اینکه اقدام به خرید خانه کنید لازم است خود را از وضعیت بازار مسکن محل و منطقه زندگی خود آگاه کنید. گاهی اوقات ممکن است بهترین زمان برای خرید خانه در هر منطقه‌ای از شهر محل زندگی متفاوت از دیگر مناطق شهر باشد. بهتر است قبل از خرید خانه به چند مشاور املاک و مستغلات ناحیه مراجعه کنید و نسبت به شرایط بازار املاک و مستغلات و کسب اطلاع از قیمت‌های حدودی مطمئن شوید.

آیا امسال سال مناسبی برای خرید مسکن است؟

بعد از اینکه نوسانات فصلی و شرایط بازار املاک و مستغلات را به خوبی بررسی کردید در گام بعدی به طور کلی نسبت به اوضاع اقتصادی و اتفاقات مهم آن سال را بررسی کنید. خود را از اوضاع و خبرهای اقتصادی روز بی خبر نگذارید. به عنوان مثال در سال 99 شیوع ویروس کرونا در سرتاسر جهان بر وضعیت اقتصادی دنیا تاثیر عمیقی گذاشت که این تاثیر نیز بر بازار مسکن و املاک و مستغلات نیز به خوبی حس می‌شود.

در این راستا مرکز پژوهش‌های مجلس در گزارشی با عنوان بررسی ابعاد اثرات ویروس کرونا بر بخش مسکن عنوان کرد: گسترش آنی شیوع ویروس کرونا در اسفندماه ۱۳۹۸ به کاهش شدید فعالیت‌های اقتصادی، تعطیلی مشاغل و کاهش تعاملات اقتصادی منجر شد که به طور مستقیم اثر خود را در کاهش ۲۴ درصدی تعداد معاملات ماهیانه شهر تهران نسبت به بهمن ماه ۱۳۹۸ و همچنین کاهش نسبت به معاملات اسفندماه ۱۳۹۷ نمایش می‌دهد. با تعطیلی کسب و کارها و به خصوص برخوردهای رودررو، انتظار می‌رود روند کاهشی تعداد معاملات اسفندماه، در فرودین ۱۳۹۹ هم ادامه یابد. پیش‌بینی در مورد تداوم وضعیت قیمت و تعداد معاملات مسکن تا حد زیادی مبتنی بر سناریوهای زمانی مهار شیوع ویروس کرونا متغیر خواهد بود، به نظر تداوم وضعیت قرمز و تعطیلی و کاهش کسب‌وکارها مستقیماً به کاهش یا ثبات تعداد معاملات و ثبات یا کاهش قیمت‌ها در فصل بهار منجر شود.

آیا توان مالی شما برای خرید خانه کافی است؟

 

توان مالی خرید خانه

هرچقدر هم که از لحاظ زمانی در بهترین موقع باشید ولی از لحاظ مالی در شرایط نرمال و باثباتی نباشید درست نیست که برای خود دردسر درست کنید. اما اگر از لحاظ مالی در شرایط مطلوب و مناسبی به سر می‌برید بهترین زمان مناسب زمانی است که شما توان مالی داشته باشید. حتما پای صحبت برخی از افراد نشسته‌اید که می‌گویند کاش فلان خانه را در آن زمان می‌خریدیم و انقدر این پا و آن پا نمی‌کردیم که حالا به سود می‌رسیدم. هنگامی که از استطاعت مالی خود مطمئن شدید و خانه مد نظرتان را پیدا کردید دیگر آنقدر وسواس به خرج ندهید و معامله را بچسبانید. البته این بدین معنا نیست که چشم بسته خانه بخرید!

شرایط اقتصادی چگونه است؟

همانطور که در بالا اشاره کرده‌ایم خرید خانه به شرایط اقتصادی فرد و شرایط اقتصادی کشوری که در آن زندگی ‌می‌کند بستگی دارد. به همین دلیل است که اصرار داریم قبل از اینکه قدم‌های دیگری بردارید شرایط اقتصادی خود و کشور را بررسی کنید. به میزان درآمد خود و مقدار سرمایه‌ای که در دست دارید فکر کنید و اگر بدهی یا قسط وام دارید شرایط خود را نسبت به آنها بسنجید و بررسی کنید.

آیا شرایط شما و خانوده‌تان برای خرید خانه مناسب است؟

هنگامی که از لحاظ مالی در شرایط خوبی هستید و از این نظر برای خرید خانه هیچ مشکلی نداشتید حالا به دیگر شرایط خود و خانواده‌تان فکر کنید. ممکن است برخی از شرایط موجود بر زمان خرید خانه تاثیر بگذارد و نقش قابل توجهی را در این زمینه ایفا کند. شاید وضعیت خانواده شما برای جابه‌جایی مناسب نباشد. به عنوان مثال همسرتان باردار باشد و تا چند وقت دیگر فرزندتان به دنیا بیاید و شما را مجبور کند که تا چند وقت نقل مکان نکنید. یا اینکه اگر فرزند محصل دارید بنا به شرایطی نتوانید او را در مدرسه جدید ثبت نام کنید و یا اینکه فردی از خانواده بیمار می‌شود و باید دوره نقاهت آن طی بشود. بنابراین استطاعت و توان مالی صرفاً در تعیین زمان مناسب برای خرید خانه نقشی ندارد و شما باید قبل از خرید خانه به سایر عوامل و فاکتورهایی که به سه مورد از آنها اشاره کردیم نیز فکر کنید. هر زمان که خود و خانواده‌تان به یک شرایط نرمال و مطلوبی برسید می‌توانید اقدام به خرید خانه کنید.

آیا از خانه‌ای که می‌خواهید بخرید خوشتان می‌آید؟

 

خرید خانه رویایی

شاید در وبسایت مشاور املاک یا در شبکه‌های اجتماعی خانه‌ای که مد نظرتان است را دیده‌اید و چشمتان گرفته است و از بقیه اعضای خانواده نیز در این زمینه نظرسنجی کرده‌اید و به یک اجماع نظر رسیده‌اید. اکنون وقت آن رسیده که با مشاور املاک حرف بزنید و برای خرید آن خانه مذاکرات را با فروشنده آغاز کنید. اگر قیمت پیشنهادی شما از سوی فروشنده پذیرفته شد حال بهترین زمان برای خرید خانه فرا رسیده است. دیگر تعلل نکنید و وسواس به خرج ندهید، شاید اگر این پا و آن پا کنید این خانه با قیمت مناسب را از دست بدهید و افسوس بخورید.

پیشنهاد مجموعه املاک و مستغلات خانه سبز

همانطور که در بالا توضیح دادیم عوامل متعددی همچون شرایط اقتصادی کشور، شرایط مالی فرد و شرایط و موقعیت زندگی شخص در خرید خانه موثر هستند. هیچ کس نمی‌تواند به شما بگوید که دقیقا بهترین زمان برای خرید خانه چه موقع است و چه هنگام آمادگی لازم برای خرید خانه برای هر فردی فراهم است. شما باید با توجه به توان مالی و وضعیت اقتصادی کشور و وضعیت بازار مسکن و رسیدن به یک ارزیابی مطمئن اقدام به خرید خانه کنید. به طور کلی همانطور که در اول مقاله بیان داشتیم دو فصل اول سال بازار املاک و مستغلات کشور رونق بیشتری دارد و شما می‌توانید در این دو فصل انتخاب‌ها و گزینه‌های بیشتری برای خرید خانه در دست داشته باشید ولی این بدین معنا نیست که شما حتما باید در این دو فصل اقدام به خرید خانه کنید. املاک و مستغلات خانه سبز با مدیریت مهندس مسلم نادری دارای چند شعبه برتر در ایران است و اولین دفتر املاک در کشور است که از سیستم پیشرفته مچینگ استفاده می‌کند! سیستمی که مشخصات فروشنده و ملک او را ذخیره کرده و به تمامی خریدارانی که مشخصات آنها در سیستم وجود دارد و شرایط خرید آن ملک را دارند پیامک ارسال می‌شود.

هم اکنون می‌توانید به وبسایت مجموعه املاک و مستغلات سبز مراجعه کنید و برای خرید و فروش و اجاره و رهن ملک و خانه اقدام نمایید. همچنین اگر قصد دارید ملک خود را بفروشید می‌توانید برای فروش ملک خود را درسامانه ثبت ملک وبسایت املاک و مستغلات خانه سبز ثبت کنید.

هیچ نظری برای این بلاگ ثبت نشده!

اولین نظر را شما ثبت کنید.
شما هم می‌توانید در مورد این مقاله نظر بدهید.

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود / ثبت نام

لطفا پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

- فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید. بهتر است از فضای خالی (Space) بیش‌از‌حدِ معمول، شکلک یا ایموجی استفاده نکنید و از کشیدن حروف یا کلمات با صفحه‌کلید بپرهیزید.

- نظر شما قبل از نمایش در وبلاگ توسط تیم محتواگذاری بررسی شده و پس از تایید در بخش نظرات وبلاگ نمایش داده می شود.

به کاربران و سایر اشخاص احترام بگذارید. پیام‌هایی که شامل محتوای توهین‌آمیز و کلمات نامناسب باشند، حذف می‌شوند.

- از ارسال لینک‌های سایت‌های دیگر و ارایه‌ی اطلاعات شخصی خودتان مثل شماره تماس، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی پرهیز کنید.

با توجه به ساختار بخش نظرات، از پرسیدن سوال یا درخواست راهنمایی در این بخش خودداری کرده و سوالات خود را در بخش «پرسش و پاسخ» مطرح کنید.

- هرگونه نقد و نظر در خصوص سایت، خدمات و درخواست ها را با ایمیل info@greenmelk.com یا با شماره‌ی 34108 - 031 در میان بگذارید و از نوشتن آن‌ها در بخش نظرات خودداری کنید.

×

هر گونه مشکل و سوالی دارید ، تیم ما آماده پاسخگویی می‌باشد


1