Green Melk
Green Melk@
Green Melk

ترس های مشتری در هنگام خرید ملک و راه‌های غلبه بر آنها

‏53 ‏1399/04/09

استرس خرید ملک

 

خرید ملک یکی از بزرگترین سرمایه‌گذاری‌هایی است که یک فرد در دوران زندگی خود انجام می‌دهد. ازاینرو شاید این اقدام اندکی استرس‌زا باشد. اگر می‌خواهید در این سرمایه‌گذاری سربلند و موفق شوید نباید اجازه دهید ترس‌و استرس‌ به عنوان مانعی بر سر راه شما قرار گیرند و شما را از ادامه مسیر دلسرد و خسته کنند. ترس چندان هم چیزی بدی نیست. این حس با کارکردی که دارد می‌تواند انسان را دربرابر بعضی از خطرات بیمه کند و گاهی به عنوان یک ندای درونی باعث می‌شود که شما از گرفتن تصمیمات اشتباه در زندگی پرهیز کنید. از طرف دیگر ترس بیش از حد می‌تواند به روند تصمیم‌گیری‌های شما آسیب جدی وارد کند. در این مقاله قصد داریم  ضمن اشاره به به برخی از ترس‌هایی که افراد در فرآیند خرید ملک یا خانه بر سر راهشان قرار می‌گیرد راهکاری ارائه دهیم. لطفاً تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

ترس از قیمت زیاد

 

قیمت زیاد مسکن

یکی از رایج‌ترین ترس‌هایی که مردم در هنگام خرید ملک آن را تجربه می‌کنند این است که نگرانند بیش از ارزش واقعی ملک پول هزینه کنند و با خود می‌گویند مبادا این ملک به اندازه سرمایه‌ای که هزینه‌ کرده‌ایم ارزش نداشته باشد.

راهکار: بهترین راه حل برای از بین بردن این نگرانی این است که قبل از اینکه تصمیم بگیرد و پای معامله بروید به اندازه کافی تحقیق و پرس‌وجو کنید. اما وقت خود برای تحقیق زیادی تلف نکنید. همین که درباره قیمت حدودی خانه و محله‌های اطراف چیزی دستتان بیاید کافی‌ست. برای این کار بهتر است از کارشناس و مشاور املاک کمک بگیرید. یادتان هم باشد شاید فروشنده با پیشنهاد قیمت زیاد می‌خواهد بازارگرمی کند که برای این کار با استفاده از اصول مذاکره شما می‌توانید با پیشنهاد یک قیمت معقول او را از مواضعش پایین بیاورید.     

ترس از پیدا نکردن خانه خوب

ممکن است دفتر مشاور املاکی که بابت خرید ملک به آن مراجعه می‌کنید در وهله اول به شما گزینه‌های فروشی زیادی معرفی کند که این ممکن است شما را سردرگم کند و به راحتی نتوانید تصمیمات درستی بگیرید. آن لحظه فکرتان همه جا می‌رود و شاید با خود بگویید بهتر نیست خانه‌ای که می‌خواهم بخرم کوچک ودر یک محله گران قیمت باشد یا یک خانه بزرگ در منطقه ای ارزان بخرم؟ آیا درست نیست که خانه‌ای که می‌خواهم بخرم در بهترین منطقه شهر باشد؟ و بی‌نهایت انتخاب دیگر که شما را در گرفتن یک تصمیم درست و قطعی دودل می‌کند. ترس و نگرانی از اینکه مبادا یک ملک، خوب از آب درنیاید یا ملک خوب ممکن است به راحتی از دستتان برود باعث می‌شود که شما نتوانید تصمیم درستی بگیرید.

راهکار: برای برون رفت از این دو راهی‌ها پیش از اینکه به دنبال خانه بگردید بهتر است اولویت‌های خود را طبق علایقی که دارید روی کاغذ بنویسید. برای این کار از دیگر اعضای خانواده بخواهید که دراین باره اظهار نظر کنند. از اینرو هنگامی که به مشاور املاک مراجعه می‌کنید دیگر می‌دانید چه خانه‌ای مد نظرتان است.

ترس از نوسانات بازار مسکن

 

نوسانات بازار مسکن

به طور کلی، مردم دوست دارند قبل از اینکه اقدام به خرید کنند به طور کامل مطمئن شوند. همه می‌خواهند وقتی بازار شل است و قیمت‌ها پایین هستند خرید کنند و وقتی بازار داغ است چیزی را بفروشند. اما، این روش ممکن است برای شما که می‌خواهید اقدام به خرید خانه کنید چندان جواب ندهد. ترس از نوسانات بازار باعث می‌شود که خیلی از افراد در خرید خود تعلل کنند و این اقدام را به تعویق می‌اندازند. این امر در مورد خرید ملک مردم را محتاط ‌تر کرده است، چراکه می‌خواهند سرمایه زیادی را هزینه کنند و همیشه در این باره با استرس و نگرانی بیشتری قدم بعدی را برمی‌دارند.  

راهکار: در این مواقع، بهترین زمان برای خرید ملک این است که شخص شما از لحاظ مالی و اقتصادی آمادگی لازم را داشته باشید و  بتوانید از پس خرید ملک خود برآیید. بعد از داشتن آمادگی لازم برای این اقدام برای اطمینان خاطر بیشتر می‌توانید با کارشناسان مسائل مالی و مشاوران با تجربه املاک صحبت کنید. تحقیقات خود را کامل کنید، نسبت به اسطاعت مالی خود مطمئن شوید و سپس اقدام به خرید ملک کنید. لازم به ذکر است که هیچ کس به طور کامل نمی‌تواند شرایط حاکم بر بازار را پیش‌بینی کند.

ترس از افت قیمت ملک خریداری شده

 

استرس افت قیمت ملک

گاهی اوقات مردم از ترس اینکه مبادا ملکی که می‌خرند در آینده با افت قیمت مواجه شود، در خرید خود تعلل می‌کنند یا اینکه در فرآیند خرید خود استرس زیادی تحمل می‌کنند. در این مورد هم هیچ‌کس به طور کامل نمی‌تواند بازار را پیش‌بینی کند. ملک ممکن است به دلایلی با افت قیمت و ارزش روبرو شود. حتی کارشناسان و خبره‌های بازار هم همیشه نمی‌توانند بفهمند که در آینده، بازار مسکن شاهد چه تغییرات و نوساناتی می‌شود.

راهکار: برای رفع نگرانی درباره چنین مشکلی بهتر است محله‌ و ناحیه‌ای که ملک مورد نظر شما در آن قرار دارد بررسی کنید . ببینید منطقه‌ای که ملک شما در آن قرار دارد پتانسیل کاهش یکباره قیمت را دارد. برای این کار می‌توانید از مشاوران املاک آن محله کمک بگیرید.

ترس از هزینه تعمیرات خانه

 

هزینه تعمیرات خانه

هیچ خانه‌ای را نمی‌توانید پیدا کنید که تعمیر و نگهداری لازم نداشته باشد. حتی برخی از خانه‌ها ماهانه هزینه‌‌های سنگینی بابت تعمیر و نگهداری پرداخت می‌کنند. اگر شما صاحب خانه‌ای شوید طفره رفتن و شانه خالی کردن از این هزینه‌‌ها غیر قابل اجتناب است. به عنوان یک مستاجر شاید آنچنان هزینه‌ای بابت این خرج و مخارج پرداخت نکنید. گاهی اوقات افراد هنگام خرید خانه از بابت پرداخت هزینه برای تعمیرات ملک خود ابراز نگرانی می‌کنند و فکر می‌کنند که نمی‌توانند از پس مخارج تعمیراتی خانه بر بیایند.

راهکار: هر خانه‌ای هرچند وقت یکبار نیاز به تعمیرات جزیی و اساسی دارد و این را نمی‌توان گفت که خانه فاقد تعمیرات است. اگر می‌خواهید در آینده متحمل هزینه‌های خیلی بیشتر نشوید بهتر است هروقت که یک ایراد یا نقص جزیی در خانه خود برخورد کردید فوراً آن را برطرف کنید. و یا قبل از اینکه اقدام به خرید خانه کنید ملک مورد نظر خود را با افراد متخصص و کارشناس بازبینی و بررسی کنید و بعد از آن پای قرارداد بروید.

جمع بندی 

همانطور که در ابتدای این مقاله اشاره نمودیم تا حدی کمی استرس برای افرادی که اولین بار اقدام به خرید ملک می کنند غیر قابل اجتناب و طبیعی است. چون شاید شما بعد از سال ها بعد از جمع آوری پول بالاخره توانستید تصمیم به این کار بگیرید. لطفاً صبور باشید و حوصله به خرج دهید این استرس ها معمولاً برای اکثر افرادی که برای اولین بار اقدام به خرید ملک می کنند امری رایج و طبیعی است. ما سعی کردیم در این مقاله به متداولترین و پر تکرارترین این استرس ها اشاره کنیم و تلاش نمودیم برای هرکدام یک راهکار ارائه دهیم. با استفاده از این راهکارها بر ترس های خود غلبه کنید. 

هیچ نظری برای این بلاگ ثبت نشده!

اولین نظر را شما ثبت کنید.
شما هم می‌توانید در مورد این مقاله نظر بدهید.

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود / ثبت نام

لطفا پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

- فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید. بهتر است از فضای خالی (Space) بیش‌از‌حدِ معمول، شکلک یا ایموجی استفاده نکنید و از کشیدن حروف یا کلمات با صفحه‌کلید بپرهیزید.

- نظر شما قبل از نمایش در وبلاگ توسط تیم محتواگذاری بررسی شده و پس از تایید در بخش نظرات وبلاگ نمایش داده می شود.

به کاربران و سایر اشخاص احترام بگذارید. پیام‌هایی که شامل محتوای توهین‌آمیز و کلمات نامناسب باشند، حذف می‌شوند.

- از ارسال لینک‌های سایت‌های دیگر و ارایه‌ی اطلاعات شخصی خودتان مثل شماره تماس، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی پرهیز کنید.

با توجه به ساختار بخش نظرات، از پرسیدن سوال یا درخواست راهنمایی در این بخش خودداری کرده و سوالات خود را در بخش «پرسش و پاسخ» مطرح کنید.

- هرگونه نقد و نظر در خصوص سایت، خدمات و درخواست ها را با ایمیل info@greenmelk.com یا با شماره‌ی 34108 - 031 در میان بگذارید و از نوشتن آن‌ها در بخش نظرات خودداری کنید.