Green Melk
Green Melk@
Green Melk

6 توصیه برای بازسازی خانه در قرنطینه

‏71 ‏1399/01/16

به دنبال شیوع ویروس کرونا و اعلام طرح فاصله گذاری اجتماعی و قرنطینه عمومی، بسیاری از ما از خانه نشینی کلافه شده‌ایم. همه‌گیری کرونا ویروس به سرعت در تمامی جهان رو به گسترش است و به دنبال آن، کشورها یکی پس از دیگری قوانین منع عبور ومرور را اجرا می‌کنند. میلیون‌ها نفر از مردم سرتاسر جهان به دنبال بخش‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های دولت‌هایشان اقدامات پیشگیرانه و طرح فاصله گذاری اجتماعی را رعایت می‌کنند.

بازسازی خانه

 

متاسفانه باید خود را در خانه قرنطینه کنیم و تا جایی که امکان دارد از خانه خارج نشویم. اما خوشبختانه یک کار را همیشه تا وقتی که در خانه هستیم می‌توانیم انجام دهیم. در این مدتی که در خانه هستیم می‌توانیم امورات و کارهای عقب افتاده خانه خود را انجام دهیم. در اینجا چند توصیه برای بازسازی و نوسازی خانه خود در هنگام خانه‌نشینی و قرنطینه ارائه‌ می‌دهیم. ضمنا مجله املاک خانه سبز پیش‌تر درباره نحوه ضدعفونی خانه از ویروس کرونا مقاله مفیدی را منتشر کرد که می‌توانید برای خواندن آن روی لینک بالا کلیک کنید.

 

توصیه یکم: کابینت‌های آشپزخانه خود را رنگ کنید

 

رنگ آمیزی کابینت

 رنگ‌کاری کابینت‌های آشپزخانه یکی از آسانترین را‌های نوسازی و ارتقای کیفیت زیبایی ظاهری آشپزخانه شما است. چندین مرحله برای انجام این کار وجود دارد که امکان دارد چند روز طول بکشد. می‌توانید از چند نفر از اعضای خانواده خود هم در به اتمام رسیدن این کار کمک بگیرید. بهتر است قبل از اینکه رنگ آمیزی کابینت‌ها را شروع کنید کمی با سنباده سطح کابینت‌ها را صیقلی دهید. کابینت‌های خود را از هر گونه لوازم و اشیاء خالی کنید تا در هنگام رنگ آمیزی چیزی مانع کار شما نشود و رنگ روی لوازم و اشیاء نریزد. بعد از سنباده زدن کابینت‌ها حالا نوبت آن رسیده است که کابینت‌ها را آستر بزنی .

بهتر است برای آستر زدن کابینت از آستر روغنی برای این کار استفاده کنید؛ زیرا آستر روغنی باعث ماندگاری طولانی مدت رنگ بر روی کابینت می‌شود. دقت کنید که در هنگام خرید آستر روغنی، آستر روغنی با مارک معتبر و با کیفیت تهیه نمایید. بعد از آستر زدن، بیرون و داخل کابینت‌ها را به خوبی رنگ بزنید و بگذارید رنگ آنها خشک شود و بعد از خشک شدن رنگ آنها لوازم و اشیاء را به داخل کابینت‌ها برگردانید.

توصیه دوم: سینک توالت و روشویی را عوض کنید

 

تعویض سینک

توالت از جمله مکان‌هایی است که باید نسبت به تمیزی و پاکیزگی آن حساس باشید. با تغییر سینک توالت می‌توانید ظاهر زیبایی به توالت خانه بدهید. اگر در خانه خود کودک دارید این کار اهمیت بسیاری می‌تواند داشته باشد. شاید کار زیاد آسانی نباشد ولی از هزینه‌های اضافی جلوگیری می‌کند و حالا هم که بیماری کرونا سر و کله اش پیدا شده و دفعات زیادی از سینک استفاده می‌کنید لزوم این کار بیش از پیش احساس می‌شود. اول از همه باید یک سینک جدید بخرید. سپس فلکه اصلی شیر آب را بندید.

برای اینکه راحت‌تر کار کنید همه وسایل و اشیاء زیر و اطراف سینک را به جای دیگری منتقل کنید. برای باز کردن سینک قبلی به انبردست و آچار فرانسه نیاز دارید. شاید در حین این کار مقداری آب چکه کند بنابراین یک سطل آماده کنید تا در صورت چکه کردن آب محیط اطرافتان خیس نشود. از دستورالعمل نصب سینک جدید برای نصب آن کمک بگیرید. باید سینک را آب بندی کنید که مبادا در هنگام استفاده چکه نکند. سینک جدید را به لوله‌های آب زیر سینک متصل کنید. لوله تخلیه آب را با دقت وصل کنید و تا 24 ساعت از سینک استفاده نکنید تا آب‌بندی سینک خود را بگیرد.

 

توصیه سوم: اتاق خواب خود را روشن‌تر کنید

 

ارتقای روشنایی اتاق خواب

روشنایی و نور قطعا تفاوت ایجاد می‌کند؛ مخصوصا این روزها که مدت زمان زیادی را بخاطر قرنطینه در آن سپری می کنید. با افزایش روشنایی اتاق خواب خود هم سرگرم می شوید و هم زیبایی فضای زندگی شما بیشتر از قبل می‌شود. می توانید لامپ‌های بیشتری را اضافه کنید و اگر خیلی فانتزی و رمانتیک هستید یک لامپ سقفی زیبا در سقف اتاق خواب خود نصب کنید. با استفاده از یک پلکان اتصال تاج پوششی لامپ خود را باز کنید سپس سیم لاکی یا مسی را باز کرده و بعد ازآن لامپ جدید با لامپ جدید تعویض کنید. چراغ جدید را با احتیاط به سیم‌ها متصل کنید و تاج پوشیی را وصل جا بگذارید. حالا می‌ت.انید بگویید که اتاق خوابتان نورانی شده است.

 

توصیه چهارم: اتاق زیرشیروانی را تمیز کنید

 

تمیزکاری اتاق زیرشیروانی

بسیاری از مردم نسبت به نظافت و تمیز کردن اتاق زیر شیروانی خود کوتاهی می‌کنند و یا اگر هم آن را تمیز می‌کنند به سختی می‌توانند از عهده آن بر آیند. حال با توجه به زمان زیادی که شما در اختیار دارید، دست به کار شوید. به ترتیب اولویت، از آنجایی که ماه‌های زیادی اتاق زیر شیروانی را به دست فراموشی سپردید مطئن شوید که مبادا حیوانات در اتاق زیر شیروانی شما مسکن گزیدند و در آنجا صاحبخانه شدند!

هنگامی که وارد اتاق زیرشیروانی شاید با خرابکاری‌های بعضی از حیوانات جونده اعم از انبوه فضولات و خوردگی برخی از اشیاء روبرو شوید. شاید این مسئله برای شما بی اهمیت باشد ولی کار درستی نیست. بسیاری از حیوانات موذی ممکن است در آنجا فضولاتی را دفع کرده باشند که برای انسان بسیار مضر و سمی است. بنابراین اگر نسبت به این حیوانات حساس هستید و با آنها مشکل دارید می‌توانید با یک کارشناس تماس بگیرید.

 با خود وسایل ضروری نظافت و گردگیری به داخل اتاق زیرشیرروانی ببرید. وقتی که کف و سطوح داخل اتاق زیر شیروانی را تمیز کردید و گرد و غبار نشسته بر سطوح را از بین بردید می توانید از آن به عنوان یک انبار استفاده کنید. کاغذ باطله و روزنامه‌ها و کتاب‌هایی که دیگر برای شما کاربردی ندارد از آنجا جمع کنید و دور بریزید و اتاق زیرشیروانی را به یک انباری دنج و تمیز تبدیل کنید و کل روز را صرف تمیز کردن آن کنید تا زمان برای شما سپری شود.

 

توصیه پنجم: از بین بردن صدای قژقژ کف چوبی خانه

 

از بین بردن صدای ناهنجار کف چوبی

فقط درها نیستند که صدای ناهنجار از خود تولید می‌کنند. کف‌های چوبی نیز بخاطر اینکه تخته ها با یک دیگر اصطکاک دارند معمولا از خود صدای قژقژ و ناهنجاری تولید می‌کنند. با این حال شاید شما دیگر تحمل شنیدن این اصوات ناهنجار را نداشته باشید. می‌توانید در عرض ده دقیقه با پاشیدن پودر تالکوم یا پودر سنگ صابون یا ریختن مقداری گرافیت بین فضاها و شکاف‌های خالی بین تخت‌ها در کف چوبی از تولید صدای ناهنجار جلوگیری کنید.

 

توصیه ششم: محکم کردن کشوها و درهای کمد و جا لباسی و کابینت

 

تعمیر دراور و جالباسی

در زمان قرنطینه کارهای انجام نشده قبل را انجام دهید و ببینید کجای خانه شما مشکل دارد. آنجا را تعمیر کنید. یکی از راحت‌ترین کارها که زیاد به دست فراموشی سپرده می‌شود محکم کردن کشوها، درب کابینت و جالباسی و کارهایی از این دست هستند که می‌توانید انجام دهید.تنها با یک آچار پیچ گوشتی می‌توانید این کار را انجام دهید.

 

با وجود داشتن زمان زیاد در زمان قرنطینه با عمل به توصیه‌های فوق می‌توانید هم زمان را برای خود سپری کنید و هم چند مورد از کارهای عقب افتاده خود را انجام دهید. این مطالب را با دوستان و آشنایان خود به اشتراک بگذارید تا آنها هم به این توصیه‌ها عمل کنند و در مدت زمان قرنطینه خانگی اوقاتشان سپری شود. مقاله نحوه ضدعفونی خانه از ویروس کرونا را که پیش تر مجله املاک خانه سبز منتشر کرد را با دقت بخوانید.

هیچ نظری برای این بلاگ ثبت نشده!

اولین نظر را شما ثبت کنید.
شما هم می‌توانید در مورد این مقاله نظر بدهید.

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود / ثبت نام

لطفا پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

- فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید. بهتر است از فضای خالی (Space) بیش‌از‌حدِ معمول، شکلک یا ایموجی استفاده نکنید و از کشیدن حروف یا کلمات با صفحه‌کلید بپرهیزید.

- نظر شما قبل از نمایش در وبلاگ توسط تیم محتواگذاری بررسی شده و پس از تایید در بخش نظرات وبلاگ نمایش داده می شود.

به کاربران و سایر اشخاص احترام بگذارید. پیام‌هایی که شامل محتوای توهین‌آمیز و کلمات نامناسب باشند، حذف می‌شوند.

- از ارسال لینک‌های سایت‌های دیگر و ارایه‌ی اطلاعات شخصی خودتان مثل شماره تماس، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی پرهیز کنید.

با توجه به ساختار بخش نظرات، از پرسیدن سوال یا درخواست راهنمایی در این بخش خودداری کرده و سوالات خود را در بخش «پرسش و پاسخ» مطرح کنید.

- هرگونه نقد و نظر در خصوص سایت، خدمات و درخواست ها را با ایمیل info@greenmelk.com یا با شماره‌ی 34108 - 031 در میان بگذارید و از نوشتن آن‌ها در بخش نظرات خودداری کنید.