Green Melk
Green Melk@
Green Melk

7 اقدام ضروری قبل از فروش خانه

‏73 ‏1399/02/06

اقدامات قبل از فروش خانه

 

قبل از اینکه خانه خود را به فروش برسانید سعی کنید اقداماتی انجام دهید که مجبور نشوید در روز‌هایی که قرار است با عجله خانه را در لیست فروش قرار دهید خانه شما دچار بی نظمی و آشفتگی شود. قبل از اینکه بخواهید خانه خود را به فروش برسانید سعی کنید به طور هفتگی اقداماتی را انجام دهید که بار سنگین آن روزها را کمتر کنید. مخصوصا یک هفته مانده به فروش! در زیر به چند روش برای این منظور اشاره خواهیم کرد. لطفا تا انتهای مقاله با ما همراه باشید. این اقداماتی که ما در اینجا به شرح آنها می‌پردازیم اقدماتی است که یک هفته قبل از فروش باید انجام دهید.

 

نظافت و گردگیری زیاد

 

نظافت خانه قبل از فروش

حتما نمی‌خواهید قبل از اینکه خانه خود را به فروش گذاشته‌اید با دستپاچگی و عجله نظافت خانه خود را انجام دهید. هرچقدر هم هروز خانه خود را نظافت و تمیز کنید بازهم در روزهای منتهی به فروش خانه‌تان نیاز به گردگیری و نظافت دارد. تا می‌توانید باید بشورید و بسابید و تمیز کنید. این اقدامات فقط به تمیز کردن پیشخوان و جاروکشیدن خانه ختم نمی‌شود. باید به ریزترین قسمت‌های خانه توجه کنید. حتی جزئی‌ترین و کوچکترین جاهای خانه نیز اهمیت دارد و نباید از قبم بیفتند.

از حمام و توالت و آشپزخانه گرفته تا حیاط و محوطه‌های رو باز باید به دقت نظافت شوند چرا که از اهمیت خاصی برخوردارند.

طبق تجربه برخی از مردم که ما سعی کردیم در این مقاله به آنها اشاره کنیم برخی از جاها به دست فراموشی سپرده می‌شوند و افراد به راحتی از آنها عبور می‌کنند. در فهرست زیر به این 6 قسمت اشاره می‌کنیم.

 

 • قطعات و تجهیزات لامپ‌های سقفی به خاطر استرسی که برای خیلی از افراد ایجاد می‌کنند به دست فراموشی سپرده می‌شوند. این قسمت‌ها معمولا محل تجمع و گردآوری حشرات مرده و جرم‌های چسبنده هست. به راحتی با قطع برق تجهیزات لامپ‌ها را جدا کرده و آنها را به خوبی نظافت کنید.
 • به هواکش‌های سقفی و کف‌شورهای خانه توجه کنید. اینجا هم محل تجمع گرد و خاک است. کف‌شورها نیز محل جمع آوری آت و آشغال و سکه و خرده نان است. این محل‌ها را با یک پارچه نم‌دار تمیز کنید و نگذارید هیچ جرم و آشغالی باقی بماند.
 • اشیای فلزی مثل دستگیره درها دستگیره کشوها و لوله‌ها به مرور زمان مستهلک شده‌اند. با یک دستمال و پارچه نم‌دار آنها را تمیز کنید و سعی کنید با استفاده از یک پاک کننده قوی آنها را برق بیندازید.
 • پوشش‌ کلیدهای برق بیشترین تماس را به نسبت دیگر جاها دارند. به مرور زمان چرک و کدر می‌شوند. آنها را تمیز کنید و اگر به راحتی تمیز نشدند با استفاده از یک پاک کننده قوی ضمن رعایت ایمنی لازم اقدام به تمیز کردن آنها کنید.
 • آیا تا بحال درزگیرهای که دور در و پنجره خانه خود می‌پیچید را باز کردید؟ اول باز کنید و ببینید دیگر به درد می‌خورند یا نه. اگر دیگر کارای نداشتند می‌توانید آنها را جایگزین کنید. اگر احتیاج به نظافت داشتند آنها را با دقت و توجه تمیز کنید.
 • سرشعله‌های اجاق خوراک پزی قیمت زیادی ندارند. اگر متوجه شدید که فرسوده شده‌اند بهتر است آنها را با سرشعله‌های دیگر عوض کنید. چناچه حس کردید فرسوده نیستند و نیاز به تعویض ندارند آنها را با یک شوینده تمیز کنید.

جمع آوری خرت و پرت‌ و دورریزها

 

جمع آوری خرت و پرتها

شما که نمی‌خواهید در روزهای منتهی به فروش خانه خود با دستپاچگی و عجله آت و آشغال‌ها و دوریزهای خانه را جمع آوری کنید؟ در حین تمیزکاری و نظافت خانه خود تا می‌توانید خرت و پرت‌های بی مصرف و آت و آشغال‌ها را جمع کنید و همه را دریک کارتن بگذارید. زلم زیمبوها، کتاب‌ها و مجله‌های به درد نخور، پتو و بالش‌های بی مصرف و ظروف آشپزخانه‌ای که دیگر فرسوده شده‌اند و هرچیزی که مصرفی ندارد و بیخودی فضای خانه شما را اشغال کنند می‌توانند جزو چیزهای دورریز باشند. این‌ها را بادقت جمع آوری و بسته بندی کنید و برای دفع به بیرون از خانه خود ببرید. یک خوبی که این کار دارد شما دقیقا می‌فهید به چه اقلام و اشیایی نیاز دارید و کدام یک را باید دور بریزید. در این هنگام می‌توانید برخی از این وسایل را در بازار دست دوم بفروشید و یا برخی را به افراد نیازمند بدهید.

تعویض لامپ‌های چراغ وفیلترهوا

 

به مرور زمان شاید یادتان رفته باشد لامپ برخی از جاهای خانه خود را عوض کنید. این مسئله خیلی جدی و با اهمیت نیست و ممکن است خریدار به آن نیز توجه نکند ولی این دلیلی نمی‌شود که از کم توجهی دیگران سو استفاده شود. سعی کنید یک به یک قسمت‌های خانه خود را بگردید و تمامی چراغ‌ها را بررسی کنید. در صورت ضرورت هر لامپ شکسته و سوخته‌ای را تعویض کنید. بعد از آنکه لامپ‌ها را عوض کرید حال نوبت آن رسیده است که فیلتر‌های هوا را تعویض کنید . شما نمی‌خواهید که وقتی خریدار برای بازدید و بررسی خانه شما آمد و دریچه‌ها را باز کرد یک عالمه گرد و خاک به او لبخند بزند!

 

چند اقدام ضروری برای فضای رو باز خانه

 

یک هفته قبل از اینکه خانه خود را نزد دفتر املاک و مستغلات گذاشته‌اید بهتر است فضای بیرونی و حیاط خانه خود را تمیز کنید. برای این کار به اقداماتی که در زیر به آنها اشاره کردیم نیز توجه کنید:

 • حیاط خانه خود را با دقت بگرید و هرگونه خوردگی و ترک موجود در سیمان پیاده رو و ماشین رو را بازسازی کنید.
 • یک مقدار گل و گیاه در باغچه خود بکارید و اگر جایی احتیاج به کوگیاهی داشت آنجا را کود بدهید.
 • هر شاخه و بوته بلندی را ببرید و آن را هرس کنید.
 • دیوارها و قسمت‌های سیمانی که نیاز به نظافت دارند را به خوبی با آب بشویید.
 • اگر چمن‌ها بلند شده اند اندکی آنها را کوتاه کنید.

اگر برای این کارها فرصتی ندارید چند کارگر و مستخدم بگیرید و از آنها بخواهید به خوبی همه جا را بررسی و نظافت کنند.

 

به دیدن همسایه‌های خود بروید

 

شاید چندسال دراین محله زندگی کردید و خاطرات تلخ و شیرینی با همسایه‌های خود داشته‌اید. قبل از اینکه از آن محل نقل مکان کنید سری به همسایه‌های خود بزنید و اگر کدورتی بین شما بود آن را حل و فصل کنید. این کار از لحاظ اخلاقی درست است.

 

حیوانات خانگی

فکر کنید خریدار و بازدید کننده به خانه شما مراجعه کند و ناگهان سگ و گربه شما سروصدا کنند و در آن لحظه مزاحمت ایجاد نمایند و موجب نگرانی خریدار شوند. سعی کنید قبل از اینکه خریدار برای بازدید به خانه شما بیاید برای حیوانات خانگی خود محلی را تعیین کنید و یا اینکه برای مدتی آنها را نزد دوستان و آشنایان خود نگهداری کنید.

 

ارتباط با دفتر مشاور املاک

 

مشاور املاک

بهتر است در روزهای منتهی به فروش خانه خود با دفتر املاک و مشاور املاک و مستغلات ارتباط خود را بیشتر کنید. سعی کنید همه موارد را به مشاور املاک بگویید که مبادا بعدا دچار مشکل شود.

 

پیشنهاد مشاور املاک و مستغلات خانه سبز

شما وقتی مشاور املاک و مستغلات خانه سبز را انتخاب کنید نه تنها از مشاوران و کارشناسان با تجربه بهره‌مند می‌شوید بلکه بعد از اتمام کار به سرمایه مد نطرتان خواهید رسید. بسیاری از کارشناسان ما بخاطر داشتن تجربه فراوان در زمینه فروش ملک جزو مشاوران برتر در کشور هستند و در این زمینه آموزش‌های خود را به روز می‌کنند. خانه سبز با دارا بودن چندین شعبه برتر پیشتاز در حوزه املاک و مستغلات است. هم اکنون می‌توانید از طریق لینک فوق به وبسایت خانه سبز مراجعه کنید و برای فروش ملک خود را ثبت نمایید.

هیچ نظری برای این بلاگ ثبت نشده!

اولین نظر را شما ثبت کنید.
شما هم می‌توانید در مورد این مقاله نظر بدهید.

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود / ثبت نام

لطفا پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

- فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید. بهتر است از فضای خالی (Space) بیش‌از‌حدِ معمول، شکلک یا ایموجی استفاده نکنید و از کشیدن حروف یا کلمات با صفحه‌کلید بپرهیزید.

- نظر شما قبل از نمایش در وبلاگ توسط تیم محتواگذاری بررسی شده و پس از تایید در بخش نظرات وبلاگ نمایش داده می شود.

به کاربران و سایر اشخاص احترام بگذارید. پیام‌هایی که شامل محتوای توهین‌آمیز و کلمات نامناسب باشند، حذف می‌شوند.

- از ارسال لینک‌های سایت‌های دیگر و ارایه‌ی اطلاعات شخصی خودتان مثل شماره تماس، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی پرهیز کنید.

با توجه به ساختار بخش نظرات، از پرسیدن سوال یا درخواست راهنمایی در این بخش خودداری کرده و سوالات خود را در بخش «پرسش و پاسخ» مطرح کنید.

- هرگونه نقد و نظر در خصوص سایت، خدمات و درخواست ها را با ایمیل info@greenmelk.com یا با شماره‌ی 34108 - 031 در میان بگذارید و از نوشتن آن‌ها در بخش نظرات خودداری کنید.

×

هر گونه مشکل و سوالی دارید ، تیم ما آماده پاسخگویی می‌باشد


1