Green Melk
Green Melk@
Green Melk

9 سوالی که قبل از خرید خانه باید بپرسید

‏40 ‏1399/01/27

قبل از خرید خانه باید ملاحظات زیادی را در نظر گرفت. اگر قصد دارید تا مدت‌ها در خانه‌ای زندگی کنید باید یک تصور کلی از خانه‌ای که قرار است برای خانوده‌تان مامن امنی باشد داشته باشید. اگر خانه‌ای که می‌خرید به عنوان یک ملک سرمایه‌گذاری است باید هرگونه ریسکی که بر سر را آن بوجود می‌آید را بررسی کنید.

قبل از انکه به پیشنهاد خرید خانه فکر کنید حتما درباره تمام جزئیات و زیر و بم ملکی که می‌خواهید بخرید با مشاوران املاک و مستغلات بحث و گفتگو کنید. از هیچ اقدامی در زمینه تحقیق و تفحص درباره ملکی که می‌خواهید بخرید فرو‌گذار نکنید. در اینجا ما به چندین پرسشی که باید در هنگام خرید خانه از مشاوران املاک بپرسید اشاره خواهیم کرد. لطفا تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

 

  1. هزینه‌های ماهانه‌ای که باید برای نگهداری و اداره این خانه بپردازم چقدر است؟
  2. آیا این خانه در مناطق پر خطر از لحاظ بلایای طبیعی قرار دارد؟
  3. چه وقت فروشنده قصد بستن معامله و تحویل ملک را دارد؟
  4. هدف از فروشنده از فروش این خانه‌ای که من می‌خواهم بخرم چیست؟ به چه علت می‌خواهد از این منطقه نقل مکان کند؟
  5. بازار مسکن در این ناحیه‌ای که می‌خواهم خانه بخرم چطور است؟
  6. زندگی کردن در این محله که می‌خواهم خانه بخرم چطور است؟
  7. آخرین بازسازی‌ها و تعمیرات خانه چه زمانی بود؟
  8. چقدر می‌توانم وام مسکن تهیه کنم؟
  9. از چه کسانی می‌توانم در خرید خانه کمک بگیرم؟

 

خب حالا بگذارید ببینیم چرا هر پرسشی که در بالا مطرح کردیم از اهمیت خاصی برخوردار است و چگونه اطلاعاتی را که از طرح این پرسش‌ها بدست آوردید بدرد تصمیماتی که بر سر خرید خانه می‌گیرد می‌خورد. در ادامه هرکدام از این پرسش‌ها را تحلیل و بررسی می‌کنیم.

هزینه‌های ماهانه‌ای که باید برای نگهداری و اداره این خانه بپردازم چقدر است؟

اگر بابت خرید خانه قسط وام مسکن پرداخت می‌کنید باید از قبل نیم نگاهی به این موضوع داشته باشید. اما پیش از خرید با مشاور املاک درباره سرمایه‌گذاری در این زمینه و اینکه آیا این اقدام حداقل سودی برای شما به همراه داشته باشد بحث و تبادل نظر کنید. شما باید جدای هزینه‌های زندگی و مخارج روزمره باید هزینه‌های مثل پرداخت صورت حساب‌های آب، برق و گاز و تلفن و تعمیرات و نوسازی‌هایی که برای تعمیرات و نگهداری خانه پرداخت می‌کنید را کنار بگذارید. با مشاور املاک بر سر میزان مالیات خرید ملک حرف بزنید. شاید این خانه‌ای که قصد خرید آن را دارید هزینه‌های ماهیانه زیادی برای شما برجای بگذارد. شاید در این خانه مشکلاتی وجود دارد که فروشنده از گفتن آنها امتناع می‌کند و در آینده هزینه‌های آن زیاد باشد. بنابراین قبل از خرید به این نوع هزینه‌‌ها دقت کنید.

آیا این خانه در مناطق پر خطر از لحاظ بلایای طبیعی قرار دارد؟

آیا خانه‌ای که قرار است خریداری کنید در مناطق پر خطر از لحاظ طبیعی قرار دارد. خرید خانه که فقط یک واحد آپارتمانی در قلب شهر نیست. ممکن است خانه‌ای که می‌خواهید بخرید در مسیل رودخانه یا چند صدمتری ساحل باشد. حساسیت به این موضوع به معنی نخریدن ملک در این مناطق نیست. باید قبل از خرید خانه در چنین مناطقی همه جوانب را در نظر بگیرید. یکی از حساس‌ترین موضوعاتی که باید در این زمینه مد نظر قرار دهید اطمینان از داشتن بیمه در مقابل بروز خطرات احتمالی است.

چه وقت فروشنده قصد بستن معامله و تحویل ملک را دارد؟

فروشندگانی که خیلی عجله دارند، برای پرسش و پاسخ و تحقیق و پیدا کردن خریدار وقت ندارند و به اندازه کافی برای فروش ملک خود صبر نمی‌کنند. اگر فهمیدید که فروشنده ملک در فروش ملک خود عجله‌ دارد و سریع‌تر می‌خواهد ملک خود را به فروش برساند و ملک مورد نظر شرایط خوبی دارد نان را به تنور بچسبانید و معامله را سر هم بیاورید.

هدف از فروشنده از فروش این خانه‌ای که من می‌خواهم بخرم چیست؟ به چه علت می‌خواهد از این منطقه نقل مکان کند؟

برخی از فروشندگان به دلیل تغییرات در زمینه شغلی و کاری می‌خواهند به شهری دیگر نقل مکان کنند یا اینکه دیگر از این خانه‌ای که در آن سکونت دارند خسته شده‌اند و فکر می‌کنند اگر خانه‌ای دیگر بخرند حال روحی‌اشان بهبود می‌یابد. با زیرکی بفهمید دلیل فروش این خانه از سوی فروشنده چیست. آیا دلایل خاصی وجود دارد که فروشنده می‌خواهد زودتر خانه خود را بفروشد. سعی کنید کنجکاوی بیش از اندازه شما را نفهمند زیرا بر روند مذاکره و رسیدن به توافق تاثیر منفی می‌گذارد.

بازار مسکن در این ناحیه‌ای که می‌خواهم خانه بخرم چطور است؟

 

بازار مسکن

به محله‌ای که می‌خواهید خانه مورد نظر را بخرید سری بزنید و ببینید موردهای دیگری برای فروش هست. در آن محله گشتی بزنید ببینید آیا مردم قصد دارند از این محله به دلایلی بروند؟ یا اینکه محله خوبی است و مردم را جذب می‌کند. این اطلاعات نه تنها برای سرمایه‌گذاران مفید است بلکه برای خریدارن نیز مفید است. با داشتن این اطلاعات خریدار یا سرمایه‌گذار می‌خواهد شرایط و فرصت‌ها را ارزیابی کند و با دید بهتری اقدام به سرمایه‌گذاری و خرید ملک کند. با تحقیق و سرکشی به محله‌ای که می‌خواهید خانه مورد نظرتان را بخرید می‌فهمید که قیمت پیشنهادی فروشنده ارزشش را دارد یا خیر.

زندگی کردن در این محله که می‌خواهم خانه بخرم چطور است؟

اگر خانه‌ای که می‌خواهید بخرید در آینده مزاحمت‌هایی برای شما ایجاد ‌کند قطعا توی ذوقتان خواهد زد. سعی کنید قبل از اینکه خانه را بخرید در مورد محله آن تحقیق کنید. شاید همسایه‌های خلافکار و خیلی خطرناکی در آن منطقه وجود داشته باشد. البته شاید این حساسیت‌ها برای کسی که می‌خواهد سرمایه‌گذاری کند اهمیتی نداشته باشد زیرا قرار نیست خانواده خود را به محله‌های خطرناک بیاورد. اما برای کسی که قصد دارد برای سکونت خود و خانوده‌اش خانه بخرد چنین حساسیت‌هایی قابل درک و تامل است.  

آخرین بازسازی‌ها و تعمیرات خانه چه زمانی بود؟

قبل از اینکه خانه بخرید باید نسبت به آخرین تعمیرات و بازسازی‌های صورت گرفته از فروشنده جویا شوید. به عنوان مثال ایزوگام خانه یا آخرین تغییرات لوله‌کشی و موارد دیگر بسیار حائز اهمیت هستند و لازم است خریدار قبل از اینکه خانه را بخرد نسبت به این مسائل آگاهی پیدا کند تا از بروز مشکلات در آینده جلوگیری شود.

چقدر می‌توانم وام مسکن تهیه کنم؟

پیش از خرید ملک باید مطلع شوید که وام دهندگان مسکن چقدر و طبق چه شرایطی به شما وام اعطا خواهند کرد. شاید می‌خواهید یک خانه 500 میلیون تومانی را بخرید اما وامی که قرار است به شما بدهند 200 میلیون تومان است و در چنین شرایطی شما باید الباقی پول را که 300 میلیون تومان است خود تهیه کنید. لازم است از قبل به فکر پرداخت اقساط وام باشید. آیا با درآمدی که دارید می‌توانید علاوه بر هزینه‌‌های زندگی و سایر موارد ماهیانه مبلغی را بابت اقساط وام پرداخت کنید؟ با مقایسه و ارزیابی دقیق تصمیم‌های آگاهانه بگیرید تا در آینده دچار مشکلات و معضلات مالی نشوید.

از چه کسانی می‌توانم در خرید خانه کمک بگیرم؟

 شما می‌توانید از بنگاه‌های مشاور املاک در زمینه خرید ملک و خانه مورد نظرتان مشاوره بگیرید در این زمینه مجموعه املاک و مستغلات خانه سبز با داشتن چندین شعبه برتر در کشور و بهره‌گیری از مشاوران مجرب در حوزه املاک و مستغلات پیشتاز در این عرصه است. شما هم اکنون می‌توانید در وبسایت املاک و مستغلات خانه سبز ملک مورد نظر خود را پس از بازدید و بررسی خریداری کنید. در خرید خانه عجله نکنید مگر اینکه شرایط خاصی برای شما بوجود بیاید. حتی ‌می‌توانید برای گرفتن قیمت حدودی از مغازه‌دارن اطراف یا همسایه‌هایی که چندین سال در آن منطقه ساکن هستند پرس‌و‌جو کنید. پس از انجام کلیه مراحل قانونی اکنون می‌توانید با چشمانی بازتر اقدام به خرید خانه کنید.

هیچ نظری برای این بلاگ ثبت نشده!

اولین نظر را شما ثبت کنید.
شما هم می‌توانید در مورد این مقاله نظر بدهید.

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود / ثبت نام

لطفا پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

- فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید. بهتر است از فضای خالی (Space) بیش‌از‌حدِ معمول، شکلک یا ایموجی استفاده نکنید و از کشیدن حروف یا کلمات با صفحه‌کلید بپرهیزید.

- نظر شما قبل از نمایش در وبلاگ توسط تیم محتواگذاری بررسی شده و پس از تایید در بخش نظرات وبلاگ نمایش داده می شود.

به کاربران و سایر اشخاص احترام بگذارید. پیام‌هایی که شامل محتوای توهین‌آمیز و کلمات نامناسب باشند، حذف می‌شوند.

- از ارسال لینک‌های سایت‌های دیگر و ارایه‌ی اطلاعات شخصی خودتان مثل شماره تماس، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی پرهیز کنید.

با توجه به ساختار بخش نظرات، از پرسیدن سوال یا درخواست راهنمایی در این بخش خودداری کرده و سوالات خود را در بخش «پرسش و پاسخ» مطرح کنید.

- هرگونه نقد و نظر در خصوص سایت، خدمات و درخواست ها را با ایمیل info@greenmelk.com یا با شماره‌ی 34108 - 031 در میان بگذارید و از نوشتن آن‌ها در بخش نظرات خودداری کنید.

×

هر گونه مشکل و سوالی دارید ، تیم ما آماده پاسخگویی می‌باشد


1