ما با 3 سال تجربه و سه شعبه فعال پیشرو در استان اصفهان هستیم.

 • شعبه مرکزی
 • اصفهان ، خ شیخ صدوق شمالی ، نبش فرعی 37

19 دانستنی جالب درمورد املاک

‏42 ‏1398/10/29

 1. شهر Derinkuyu :

 1. در سال 1963، مردی در ترکیه دیواری در منزلش را خراب کرد. در پشت دیوار، با اتاق اسرارآمیزی رو به رو شد و پس از چند لحظه یک سیستم تونلی پیچ در پیچی کشف با اتاقهایی شبیه به غار کشف کرد. چیزی که او کشف کرده بود، شهر زیرزمینی و باستانی Derinkuyu است.
 2. شرکت خرده فروشی Sears یک زمانی با یک سفارش­ ایمیلی، یک کیت DIY غول­پیکر برای ساخت یک خانه کامل را فروخت. در این کیت بیش از 370 طرح خانه وجود داشت و خانه دارای بیش از 30 هزار قطعه بود. sears مدعی بود که یک انسان با توانایی­های متوسط میتواند در 90 روز این قطعات را سرهم کند.
 3. وقتی شرکت اپل در حال ساخت مرکز داده بزرگی در کارولینای شمالی بود، زوجی که 34 سال سابقه زندگی در آنجا را داشتند، از فروش خانه­شان خودداری کردند. ارزش زمینشان 181700 دلار بود. اپل پس از دادن پیشنهادات بیشمار، سرانجام 1.7 میلیون دلار به آنها پرداخت کرد تا آن زوج آنجا را ترک کنند.
 4. حدود 10 میلیون کیلومتر مربع زمین حاصلخیز در آفریقا وجود دارد که نمیتوان در آن کشاورزی انجام داد، چون مگس تسه­تسه (tsetse) حیوانات مزرعه را میکشد.
 5. خانواده ای ملکی داشت که مشرف بر منطقه 51 (منطقه نظامی فوق سری آمریکا) بود. این خانواده پیشنهاد 5.2 میلیون دلاری دولت که قصد خرید زمینشان را داشت، نپذیرفت. یک قاضی این زمین را از این خانواده گرفت و آن را به نیروی هوایی داد.

 1. آپارتمانی در پاریس خالی از سکنه باقی مانده بود و به مدت 70 سال قفل بود. حق اجاره با قیمت به­روز پرداخت شد و وقتی مستاجر فوت کرد، درون آپارتمان، یک تابلوی نقاشی به ارزش 2 میلیون یورو پیدا شد.
 2. یک قطعه زمین 4 جریبی در بلژیک وجود دارد که متعلق به آلمان است. این زمین شامل یک خانه و یک باغ است.
 3. مرکز تفریحی Madison Square Garden در نیویورک آمریکا، از سال 1982 تاکنون مالیات بر دارایی پرداخت نکرده است، چون در اثر اشتباه در امور اداری، معافیت مالیاتی 10 ساله به طور سهوی به معافیت مالیاتی همیشگی تبدیل شد. این اشتباه، حدود 200 میلیون دلار برای شهر نیویورک هزینه داشته است
 4. در سال 2005، یک میلیونر سوئدی به نام Johan Eliasch قطعه زمینی به مساحت 400 هزار متر مربع در جنگل بارانی آمازون از یک شرکت الوارسازی، صرفا با هدف حفظ و حراست از آن، خریداری کرد.
 5.  در سال 2012، مردی در شهر پونتیاک ایالت میشیگان آمریکا که خانه اش در فهرست تخریب قرار داشت، پلاک خانه را با همسایه اش عوض کرد و خدمه تخریب اشتباها خانه همسایه را خراب کردند.
 6.  یک هنرمند در پارکینگ مرکز خرید Rhode Island mall در شهر Providence، یک آپارتمان 750 متر مربعی ساخت. او به مدت 4 سال، گاهی اوقات در آنجا زندگی میکرد تا اینکه نیروهای امنیتی مرکز خرید به این قضیه پی بردند.
 7.  دو خانه در فلوریدا وجود دارد که فنس حیاط خلوتشان مشترک است، اما کوتاه ترین مسیر رانندگی بین آنها حدود 11 کیلومتر است که 20 دقیقه طول میکشد.
 8.  بین مصر و سودان، زمینی وجود دارد به نام Bir Tawil که تحت قیومیت هیچ کشوری نیست. این ناحیه یکی از معدود مناطق بدون مدعی روی کره زمین است.
 9.  در سال 1953، شهر Niagara Falls کانادا با پرداخت 1 دلار، قطعه زمینی به نام «Love canal» از یک شرکت مواد شیمیایی خریداری کرد. این شرکت از این زمین به عنوان زباله­دانی استفاده میکرد. علیرغم هشدارهای شرکت، مدرسه ای در این زمین ساخته شد. از سال 1974 تا 1978، 56 درصد از کودکان این منطقه با نقایص مادرزادی متولد شدند.
 10.  Fuggerei، قدیمی ترین مجتمع مسکونی که هنوز هم مردم در آن سکونت دارند، هزینه اجاره­اش از سال 1523 تاکنون افزایش نیافته است.
 11.  70 درصد زمین انگلیس تحت مالکیت 1 درصد جمعیت انگلیس است که عمدتا از ویلیام اول انگلیس به ارث رسیده است.

 1.  در سال 1914، Daniel Hess همه زمین­هایش را بواسطه حق خرید اجباری به شهر نیویورک فروخت، به جز یک قطعه زمین کوچک که از فروش آن خودداری کرد. امروزه این تکه زمین، پیاده رو است. در این پیاده رو، یک کاشی مثلثی شکل خودنمایی میکند که روی آن اینطور نوشته شده: «ملک Hess که هیچوقت برای اهداف عمومی اختصاص پیدا نکرد».
 2.  خانه های خیس، خانه هایی هستند که افراد معتاد به مصرف الکل که بی­خانمان هستند، اجازه دارند در آنها الکل مصرف کرده و زندگی کنند. این رویکرد برای سال اول، برای شهر سیاتل صرفه­جویی بیش از 4 میلیون دلاری را به همراه داشت.
 3.  تنها قطعه زمین آمریکایی در انگلیس، یادبود جان اف کندی، Runnymede در شهر Surrey انگلیس است. این زمین یک جریبی را پادشاهی بریتانیا در سال 1965 به آمریکا اعطا نمود.

برچسب ها:

دانستنی ، املاک ، زمین

×

هر گونه مشکل و سوالی دارید ، تیم ما آماده پاسخگویی می‌باشد


1