Green Melk
Green Melk@
Green Melk

17 کاری که قبل از فروش خانه باید انجام دهید

‏75 ‏1398/05/02

برای اینکه شانستان در فروش سریع خانه افزایش یابد، فهرستی از کارهایی را تهیه کرده ایم که باید قبل از آگهی گذاشتن خانه­ تان برای فروش، آنها را انجام دهید.

از خانه خود بررسی به عمل آورید (inspection)

قبل از اینکه خانه خود را برای فروش آگهی کنید، یک ارزیاب (inspector) معتبر استخدام کنید تا مشکلات احتمالی­ ای را که ممکن است خریداران از خرید خانه منصرف کند، مشخص نماید. در این صورت، شما میتوانید قبل از اینکه اولین خریدار وارد خانه­ تان شود و خانه را بررسی کند، تعمیرات ضروری را انجام دهید.

با مشاور املاک مناسب دیدار کنید

همه مشاوران املاک یکسان نیستند. قبل از اینکه مشاور املاک مناسب خود را انتخاب کنید، حداقل با سه مشاور املاک مصاحبه کنید. اگر الان برای چنین کاری وقت بگذارید، بعدا نتیجه اش را خواهید گرفت. به یاد داشته باشید که به دنبال مشاور املاکی باشید که سابقه درخشان و موفقی در بازارهای خوب و بد داشته باشد و فریب این باور را نخورید که مشاور املاکی که خانه های کمتری میفروشد، خدمات شخصی­ بیشتری به شما ارائه میدهد.

به استیج کردن (stage یا مبله کردن) خانه بپردازید

چون بسیاری از فروشندگان، استیجینگ (staging یا مبله کردن) را با دکور (تزئین کردن) اشتباه میگیرند، هیچ کاری انجام نمیدهند. اما خدمات حرفه ای استیجینگ میتواند باعث شود که خانه شما بزرگتر، روشن­تر و دلپذیرتر شود. این ویژگیها هستند که در فهرست موارد ضروری مورد نظر خریداران، به خانه شما رتبه بالایی میدهد. اگر هوشیارانه هزینه کنید، میتوانید از مبلمان خودتان استفاده کنید. و اگر تمکن پرداخت هزینه استیجینگ حرفه ای را ندارید، ایده های جدیدی را از کتاب راهنمای حرفه ای ها بگیرید: میز اتاق ناهارخوری را بچینید، از گلهای تازه استفاده کنید و همیشه شلوغ ­کاری­ ها را برطرف کنید.

لبه های پیاده ­رو را جذاب کنید

جذابیت لبه پیاده­ رو را دست کم نگیرید. یک آخر هفته را برای رسیدگی به نمای خارجی کنار بگذارید تا مطمئن شوید خریدارانی که به محل خانه میرسند، احساس خوشایندی نسبت به خانه ­تان پیدا میکنند. با کارواش خانگی یا شوینده پرفشار، پیاده روها را تمیز کنید، اثاثیه ثابت را بشویید، گیاهان و فضای سبز را هرس کنید و فراموش نکنید که در پاشنه خانه، یک پادری پهن کنید. از رسیدگی به حیاط خلوت غافل نشوید. پاسیو را تر و تمیز کنید، لکه ­های نرده ­ها را پاک کنید، اثاثیه کهنه را دور بریزید و منقل کباب­ پزی را مرتب کنید.

گنجه ­ها را تمیز کنید

فضای گنجه ها یکی از عوامل کلیدی است که خریداران موقع تصمیم ­گیری برای خرید خانه، به آن توجه میکنند. گنجه های جادار و مرتب به شما کمک میکنند که خانه خود را سریعتر و احتمالا با قیمت بالاتری بفروشید. لباس های اضافی را بردارید، کفش­ها را مرتب کنید، فقط چند قلم لباس­های جذاب را در گنجه آویزان کنید، آن هم برای اینکه گنجه خالی و بی­روح نباشد. روشن و براق بودن فضای داخل گنجه کمک میکند که فضا جادارتر به نظر برسد و پتانسیل انبار خانه­ تان را بیشتر مورد توجه قرار میدهد.

در فضای مجازی فعالیت کنید

چون 90 درصد از خریداران خانه ابتدا در فضای مجازی به دنبال خانه میگردند، فروشندگان باید با مشاور املاکشان درمورد ترتیب دادن یک برنامه بازاریابی شبکه اجتماعی مشورت کنند تا خانه علاوه بر اینکه در سامانه MLS (سامانه خدمات فهرست­ بندی چندگانه)، در شبکه های اجتماعی نیز در معرض نمایش قرار گیرد. برخی از مشاوران یک کلیپ ویدیویی میسازند و در کانال یوتیوب خودشان قرار میدهند یا پیشنهادشان این است که پروفایلی از ملکتان در صفحه فیس بوکشان قرار دهند. باید تا جایی که امکان دارد ملکتان هرچه بیشتر در معرض نمایش قرار گیرد تا تعداد خریداران احتمالی افزایش یابد.

فضاها را روشن کنید

روشنایی خوب تاثیر زیادی در فروش رفتن خانه دارد. پرده های ضخیم را بردارید، پرده های نازک را کنار بزنید و اجازه دهید نور خورشید به داخل بتابد و فضا را روشن کند. سرشاخه ­ها و درختچه ­های اطراف پنجره را کوتاه کنید تا نور طبیعی بیشتری وارد اتاقها شود. به جای لامپ های سوخته یا لامپ هایی که توان روشنایی پایینی دارند، از لامپ های پرتوان استفاده کنید تا روشنایی افزایش یابد و فضای داخلی خانه باروحیه­ تر شود. به یاد داشته باشید که قبل از اینکه فضاهای داخلی خانه را به خریدار نشان دهید، همه لامپ­ ها را روشن کنید.

کف را ترمیم کنید

هیچ چیز به اندازه قالی ­های کثیف از جذابیت خانه نمی­کاهد. خریداران خانه اصلا دوست ندارند وضعیت قالی های فرسوده را ببینند. اگر قالی هایتان وضعیت مناسبی دارد ولی کمی چرک و کثیف شده، قسمت های کثیف را تمیز کنید. به جای فرش­هایی که فرسوده یا بشدت کثیف هستند، فرش های تازه و خوش­رنگ پهن کنید. اگر کف اتاق ­هایتان از جنس چوب سخت است، از قلم­ های لکه­ بر مخصوص برای مخفی کردن خراشیدگی ­ها و ساییدگی­ ها استفاده کنید. علاوه بر این، تخته­ های چوبی کف را که شل شده، سفت کنید تا از ایجاد صداهای آزاردهنده قژقژ که ممکن است بر خریدار تاثیر منفی بگذارد، جلوگیری شود.

وسایل و اثاثیه اضافی را به انبار ببرید

برای اینکه ظاهر بزرگتری به فضاهای اتاق بدهید و هر وسیله و اثاثیه اضافی­­ ای که ضروری نیست، به انباری ببرید. انتقال کابینت، صندلی و مبل های اضافی به انبار راه بسیار خوبی برای آزاد کردن فضا و به نمایش درآوردن پتانسیل­ ها و ویژگی­ های معماری خانه است.

 فضاها را با رنگ­ آمیزی جذاب کنید

با اینکه ممکن است عاشق رنگ صورتی اتاقتان باشید، ولی احتمالا بیشتر خریداران چنین رنگی را دوست ندارند. برای اینکه خانه خود را برای طیف وسیعی از خریداران جذاب کنید، اتاق­هایی که رنگشان ممکن است از نظر عموم مردم جذاب نباشد، مجددا رنگ­ آمیزی کنید. استیجرهای خانه (home stager یا کسانی که کارشان مبله کردن خانه­ هاست) و طراحان حرفه ای توصیه میکنند که از رنگ های سفید گرم، رنگ های بژ روشن یا خاکستری خنثی استفاده شود.

تشویق کردن بوسیله بیمه

به فکر سرمایه گذاری روی بیمه خانه باشید، به خصوص اگر در خانه ای قدیمی زندگی میکنید. میتوانید قرارداد بیمه­ نامه را به خریدار انتقال داده و نوعی از بیمه را در اختیارش قرار دهید که تعمیرات یا تعویض ­های خاص در محدوده زمانی خاصی پس از خرید را تحت پوشش قرار میدهد. هرچند ارزش سرمایه گذاری دارد، ولی بر حذر باشید که بیمه ­نامه، بسته به موقعیت خانه و گزینه­­ های تحت پوششی که انتخاب میکنید، 400 تا 900 دلار خرج برمیدارد.

 تهمیدات لازم برای حیوانات خانگی تدارک ببینید

هرچند باورش سخت به نظر میرسد، اینقدر که شما حیوان خانگی خود را دوست دارید، همه اینطور نیستند. برجا ماندن آثار حیوانات خانگی مثل پر و مو روی مبل یا جاهایی که توی چشم هستند، ممکن است باعث دل­زدگی خریداران شود. موقعی که میخواهید قسمت های مختلف خانه را به خریدار نشان دهید، حیوانات خانگی خود را از دید مخفی نگه دارید یا حداقل آنها را به اتاق بغلی ببرید. هرچیزی که مربوط به امور عادی روزمره نظافت آنهاست را مخفی کنید و در ساعات بازدید خریداران از خانه، هرگونه زباله­ و مواد زائد را از حیاط جمع آوری کنید.

 اثاثیه ثابتی که میخواهید نگه دارید، باز کنید

اگر قصد دارید پرداخت­های خاص پنجره، تجهیزات ثابت روشنایی یا وسایل توکار را نگه دارید، فعلا آنها را بردارید. اگر برنداشتید، خریداران احتمالی خانه ممکن است خیال کنند که این اقلام روی خانه هستند، در این صورت بعدا مشکلاتی ایجاد میشود. این اقلام خاص را باز کنید مثل لوستر کریستالی که عاشقش هستید، و به جای آنها اقلام ارزان­ قیمت نصب کنید.

پارکینگ را خالی کنید

خریداران میخواهند پارکینگ را بررسی کنند، لذا پارکینگ را هزار بیشه­ صندوقچه ­ها و کارتن­ ها نکنید. تا حد ممکن فضای پارکینگ را مرتب و منظم کنید و کف آن را با کارواش خانگی بشویید.

ترمیم ­های کوچک ولی موثر انجام دهید

اگر چند ترمیم­ در مقیاس بزرگ انجام داده باشید، ممکن است بی­صبرانه منتظر باشید که خانه سریعتر به فروش برود. اما اغلب اوقات این تعمیرات پرهزینه سودمند نیست. راه مقتصدانه میتواند این باشد که تغییرات جزئی ولی تاثیرگذار ایجاد کنید مثل بندکشی مجدد سرامیک­ ها، تعویض فلزآلات قدیمی یا تعویض اثاثیه روشنایی قدیمی. این کارها باعث میشود که فضاها ظاهر مدرن­ تری پیدا کنند، بدون اینکه پول زیادی خرج کرده باشید.

دفترچه­ های راهنما و ضمانت­ نامه­ ها را آماده کنید

ممکن است چندین سال باشد که آنها را ندیده اید، اما حالا که قصد فروش خانه را دارید باید تمام دفترچه­ های راهنما و ضمانت­ نامه های وسایل و تجهیزات را پیدا کنید از جمله آبگرمکن، سیستم­ های تهویه، وسایل برقی، استخر و سایر وسایلی که همراه خانه به فروش میرسند. آماده کردن این دفترچه ها و ضمانت­ نامه­ ها علاوه بر اینکه شما را به عنوان فروشنده، معتمدتر میسازد، برخی از مشکلات دقیقه نودی که ممکن است موقع بستن معامله پیش آید را نیز رفع میکند.

پشت بام را تمیز کنید

خریداران احتمالی دائما به خاطر آنچه آن را معایب پرخرج میدانند، دائما از خرید خانه­ منصرف میشوند و یکی از بزرگترین معایب، پشت بام کثیف و چرکین است. اگر بامپوش خود را تمیز کنید و قسمت­های رنگ­ رفته را برطرف کنید، علاوه بر اینکه به حاشیه خانه­ تان جذابیت می­ بخشد، از هرگونه تردید و دو دلی که افراد علاقه­ مند ممکن است راجع به عمر و وضعیت نمای بیرونی خانه­ تان داشته باشند، جلوگیری خواهید کرد.

 

برچسب ها

خانه - فروش - خریدار -

هیچ نظری برای این بلاگ ثبت نشده!

اولین نظر را شما ثبت کنید.
شما هم می‌توانید در مورد این مقاله نظر بدهید.

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود / ثبت نام

لطفا پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

- فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید. بهتر است از فضای خالی (Space) بیش‌از‌حدِ معمول، شکلک یا ایموجی استفاده نکنید و از کشیدن حروف یا کلمات با صفحه‌کلید بپرهیزید.

- نظر شما قبل از نمایش در وبلاگ توسط تیم محتواگذاری بررسی شده و پس از تایید در بخش نظرات وبلاگ نمایش داده می شود.

به کاربران و سایر اشخاص احترام بگذارید. پیام‌هایی که شامل محتوای توهین‌آمیز و کلمات نامناسب باشند، حذف می‌شوند.

- از ارسال لینک‌های سایت‌های دیگر و ارایه‌ی اطلاعات شخصی خودتان مثل شماره تماس، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی پرهیز کنید.

با توجه به ساختار بخش نظرات، از پرسیدن سوال یا درخواست راهنمایی در این بخش خودداری کرده و سوالات خود را در بخش «پرسش و پاسخ» مطرح کنید.

- هرگونه نقد و نظر در خصوص سایت، خدمات و درخواست ها را با ایمیل info@greenmelk.com یا با شماره‌ی 34108 - 031 در میان بگذارید و از نوشتن آن‌ها در بخش نظرات خودداری کنید.